Cobb Vanth

Cobb Vanth

Timothy Olyphant Sezóny 1 2020 - 2020


Maršál z Tatooinu, který se jako slepý k houslím dostal ke zbroji Boby Fetta, se kterou pyšně chrání město Mos Pelga.

Cobb Vanth vesele oslavoval pád Impéria po bitvě o Endor, ale oslavy netrvaly příliš dlouho. Krátce poté do města Mos Pelgo dorazila organizace známá jako Mining Collective, která si město v zapadlé části Tatooinu přivlastnila. Cobb Vanth byl nucen odejít do vyhnanství, ale vždy se chtěl organizaci pomstít. Po zoufalém putování pouští je ovšem zachráněn Jawy.

Tam dokáže vyobchodovat dlouho ztracenou zbroj Boby Fetta, který těsně před bitvou o Endor zahynul v Sarlaccově propasti. Cobb získá od Jawů zbroj, která mu dodá odvahu. Následně se vypraví zpět do Mos Pelga a místní obyvatele zachrání od nebezpečné organizace. Posléze ve městě slouží jako maršál a lidé k němu vzhlíží. Svou ukořistěnou zbroj vesele nosí dál.

A to až do chvíle, než se ve městě objeví Din Djarin, který hledá dalšího mandaloriana. Když zjistí, že Cobb je pouhý zloděj, okamžitě chce zbroj, aby Vanth nepošpinil mandalorianský odkaz. Cobb je ochotný ji Dinovi vydat. Má ale podmínku – musí se postarat o draka, který žije v dunovém moři, a neustále ohrožuje maršálovo město. Din Djarin se tak spojí s Tuskeny a společnými silami draka porazí. Cobb následně Dinovi předá Fettovu zbroj.