Arnim Zola

Arnim Zola

Toby Jones Sezóny 1 2021 -


Vědec narozený ve Švýcarsku pracující pro HYDRU před, během a po druhé světové válce.

Základní informace

1×01 – What If… Captain Carter was the First Avenger? 

Doktor Arnim Zola byl vědec, který pracoval pro HYDRU. Původně byl zaměstnancem Sturmabteilung a poté se přidal v roce 1934 k Johannu Schmidtovi, aby se stal vedoucím vědcem HYDRY. V počátcích druhé světové války byl Zola Schmidtem pověřen studiem Teseraktu, aby vytvořil bránu do jiné dimenze a přivedl mu tak šampióna HYDRY. Přeci jen po zajmutí Captain Carter, jež zajmula nejen jeho ale i Teserakt, byl v SSR jako vězeň. Když všichni věřili, že je HYDRA Stomper mrtev, Captain Carter si nebrala servítky a vymámila z něj, o co Red Skullovi vlastně skutečně jde a kde je hlavní ústředí HYDRY.

1×08 – What If… Ultron Won?

Poté, co Ultron získal Kameny nekonečna a vyrazil vymazat náš život napříč vesmírem, Black Widow a Hawkeye našli Zolu a stáhli ho do šípu, aby Ultrona nakazili a vypnuli.

1×09 – What If… The Watcher Broke His Oath?

Black Widow a Hawkeye našli Zolu a stáhli ho do šípu, aby nakazili a zavřeli Ultrona. Šíp byl později vystřelen na Ultrona, což Zolovi umožnilo zničit ho a převzít kontrolu. Nyní však uvnitř těla Ultrona Zola bojoval s Erikem Killmongerem o kameny, což vedlo k tomu, že Doctor Strange oba uvěznil v časové bublině a na věčnost je zamkl v kapesní dimenzi.

Foto: Disney+