Toby Jones

Toby Jones

7.9.1966 57 let

Celé jméno: Toby Edward Heslewood Jones
Místo narození: Hammersmith, Londýn, Velká Británie
Známé projekty: Wayward Pines, The Mist, Sherlock

Toby Jones se narodil v Londýně jako syn Jennifer Heslewoodové a Freddieho Jonese. Má dva bratry, Ruperta, který je režisérem, a Caspera, který je také herec. Navštěvoval školu Christ Church Cathedral School a potom Abingdon School v Oxfordshire. Na univerzitě v Manchesteru studoval v letech 1986 až 1989 herectví a poté následující dva roky pokračoval se studiem v Paříži na L'École Internationale de Théâtre Jacques Lecoq.

Poprvé jsme ho mohli vidět v roce 1992 ve filmu Orlando. Od tohoto roku do roku 2005 hrál řadu vedlejších postav v nejrůznějších filmech. Kromě toho namluvil také postavičku Dobbyho ve filmech o Harrym Potterovi a Aristidese SilkaTintinových dobrodružstvích.

V roce 2004 se objevil po boku svého otce ve filmu Ladies in Lavender. V roce 2005 jsme ho mohli vidět v minisérii Elizabeth I. jako Roberta Cecila. O rok později ztvárnil Trumana Capoteho ve filmu Infamous. Následující rok se objevil ve filmové adaptaci knihy od Stephena Kinga The Mist a rok na to ztvárnil Karla Rovea ve filmu Karl Rove, a agenta Swifty Lazara v dramatu Duel Frost/Nixon. V roce 2010 jsme ho mohli vidět v seriálu Doctor Who jako Dream Lorda. Ztvárnil také Samuela Ratchetta v seriálu Murder on the Orient Express.

Dále se objevil v roce 2011 v Tinker Tailor Soldier Spy, filmu Princ a pruďas, Jeden musí z kola ven a v obou dílech filmu Capitan America, kde ztvárnil postavu Arnima Zoly, a objevil se také v seriálu Agent Carter, kde si roli zopakoval. V roce 2012 jsme ho mohli vidět v minisérii Titanic, ve filmu Hunger Games a ztvárnil jednoho ze sedmi trpaslíků ve filmu Sněhurka a lovec. V Red Lights si zahrál Dr. Paula Shackletona a ve Virginii Maxe. V televizním filmu The Girl ztvárnil Alfreda Hitchcocka, díky čemuž získal první nominaci na Zlatý globus a nominaci na cenu Emmy.

V roce 2014 se objevil v dramatu Marvellous a v The Guardian. Tentýž rok jsme ho mohli vidět také v seriálu Detectorists. Následující rok ztvárnil postavu Rogera Younta v seriálu Capital a mohli jsme ho vidět také ve Wayward Pines. V roce 2016 se objevil ve filmu Dad's Army, a v The Secret Agent Rk na to jsme ho mohli vidět jako Culvertona Smitha v epizodě Sherlocka. Jones se objeví v pokračování filmu Jurského Parku, který bude odvysílán v roce 2018.

Foto CC BY 2.0 Rob Young, Wikimedia Commons


Hraje v