Black Panther

Black Panther

Chadwick Boseman Sezóny 1 2021 -


Král Wakandy a nejstarší dítě T'Chaky a Ramondy.

Základní informace

1×02 – What If… T'Challa Became A Star-Lord?

T'Challa se dostal k Plenitelům už od útlého věku a od té doby byl s nimi velmi rád. Chtěl totiž procestovat celý vesmír a Plenitelé mu tohle poskytli. Během svých cest potkal mnoho stvoření. Přemluvil Thanose, aby nelusknul a nevymazal polovinu života v celém vesmíru, setkal se s Korathem, když šel pro Orb nebo se třeba osobně znal s Nebulou.

Ta s ním vymyslela plán, jak přelstít Sběratele, aby si od něj vzali Uhlíky vzniku. Proto předstírali, že ho zradila. Mezi tím Star-Lord zjistil, že mu Yondu o jeho rodičích a konfrontoval ho. Když si ho Sběratel zavolal, tak ho zavřel do vitríny, ale Star-Lord se odtamtud díky svému náhrdelníku dostal. Porazil s Yondu Sběratele a předali Carině zařízení, kterým ona osvobodila všechny bytosti ze sbírky. Nakonec se Star-Lord společně s ostatními vydal zpět na Wakandu, kde se setkal se svojí rodinou.

1×05 – What If… Zombies?!

Jako wakandský panovník se stal držitelem pláště Blacka Panthera. V roce 2018 byl T'Challa unesen Visionem v San Franciscu, aby byl krmen na zombie Scarlet Witch, což ho stálo nohu. Přesto ho nakonec našel Winter Soldier spolu s ostatními a zachránili ho. On spolu se Spider-Manem a Ant-Manem dovezli kámen mysli do Wakandy, aby našli lék na virovou epidemii zombie. Bohužel netušili, že na ně čeká zombie Thanos s rukavicí a kameny nekonečna.

1×06 – What If… Killmonger Rescued Tony Stark?

Když ve Wakandě zaznělo, že podplukovník James Rhodes kupuje Vibranium od Ulyssea Klaue, T'Challa byl poslán, aby Vibranium a Klauea zadržel. T'Challa byl schopen zneschopnit nebo zabít Klaueovy stoupence a vyřadit samotného Klauea. Když na něj Rhodes namířil zbraň, princ Rhodesovi řekl, že s ním rozepře nemá. Ale najednou byli T'Challa i Rhodes napadeni sonickým taserem, drženým T'Challovým bratrancem Erikem Killmongerem. Přes T'Challovo úsilí byl nakonec zabit. Killmonger později použil T'Challův oblek i k vraždě Rhodese.

Bohužel, T'Challa byl obviněn ze zabití Rhodese a naopak, což způsobilo válku mezi Wakandou a USA, kterou Killmonger využil ve svůj prospěch, aby se stal součástí Wakandy. Když se z Killmongera stal Black Panther, navštívil rodový strom, kde na něj čekal T'Challa a kde si promluvili.

1×09 – What If… The Watcher Broke His Oath?

Poté, co se T'Challa a Plenitelé dozvěděli, že Ego dorazil na Zemi, opustili Wakandu a cestovali do St. Charles v Missouri, aby mu zabránili pokračovat v expanzi. T'Challa lokalizoval Ega v Dairy Queen a vnikl dovnitř. Zachránil Petera Quilla a umístil na Ega bombu. Když Ego a Dairy Queen explodovali, T'Challa odletěl do bezpečí s Quillem a umístil ho na travnatou plochu. Když se T'Challa chystal zaměstnat Quilla do svého týmu, Quill ho informoval o něčem za sebou.

T'Challa uviděl Pozorovatele, který mu řekl, že byl vybrán, a přenesl ho do baru v dimenzi mimo prostor a čas. T'Challa se pak setkal s Captain Carter, Doctorem Strangem, Thorem, Erikem Killmongerem a Gamorou. Všichni se pak lekli, když se před nimi objevil Pozorovatel. Ten jim vysvětlil situaci s Ultronem a všichni ho společně porazili. T'Challa se nakonec vrátil a bojoval po boku Petera.

Foto: Disney+