Sběratel

Sběratel

Benicio Del Toro Sezóny 1 2021 -


Majitel společnosti Tivan Group.

Základní informace

Taneleer Tivan, také známý jako Sběratel, využil mocenského vakua, které zbylo v mezigalaktickém podsvětí poté, co Thanos změnil své způsoby, opustil své pátrání po vymazání poloviny vesmíru po rozhovoru se Star-Lordem a stal se členem Plenitelů. Thanosova volba vzdát se svého postavení nejobávanějšího zločineckého lorda v tomto procesu umožnila Tivanovi zaujmout jeho místo, které za sebou zanechal. Tivanův vlik rostl a stal se nejobávanější a nejkrutější zločinec v galaxii.

Nashromáždil mnohem širší sbírku, v jednu chvíli hacknul paži Kronana a získal dýku temné hmoty od Malekitha, helmu Hely a několik dalších předmětů. Tivan také získal Kačera Howarda a psa Kosma, oba zůstali naživu spolu s tisíci dalších živých exemplářů v jeho sbírce. Když si u něj Nebula udělala dluh, Tivan chtěl na oplátku slavného Star-Lorda a chtěl si tak přidat hrdinu do své obrovské sbírky. V roce 2008 přijal Tivan pomoc hrůzostrašného Černého řádu, který se stal jeho osobní jistotou.

Během zásahu od Plenitelů je nechal zavřít a myslel si, že bude mít Star-Lorda jen pro sebe. Bohužel byl zklamán při zjištění, že Star-Lord nedisponuje ničím speciálním. Dal rozkaz, aby ho Ebony Maw rozpitval. I tak nakonec on a Star-Lord nakonec spolu bojovali, než se k boji přidal i Yondu. Porazili ho, zavřeli do skleněné vitríny a Carina na něj později poštvala všechny bytosti z jeho sbírky.

Foto: Disney+