Okoye

Okoye

Danai Gurira Sezóny 1 2021 - 2021


Členka Dora Milaje.

Základní informace

1×02 – What If… T'Challa Became A Star-Lord?

V roce 2008 byla Okoye přítomna v Citadele, když se princ T'Challa vrátil domů díky jeho pobytu ve vesmíru, kde byl již několik let. Později, během oslav jeho návratu, Okoye seděla u stolu vedle Thanose, Nebuly a Kosma, zatímco Thanos s ní diskutoval o svém bývalém hledání. Okoye byla znepokojena otázkou, zda to, co Thanos naznačuje, není náhodou čistá genocida, ale Thanos trval na tom, že právě je to velmi náhodné a účinné.

1×05 – What If… Zombies?!

V roce 2018 virus známý jako kvantový virus infikoval většinu Spojených států amerických a přeměnil nakažené na zombie. Poté, co T'Challa odešel s členy Avengers vyšetřovat zdravotní stav celé země, se do Wakandy nevrátil. To přimělo Okoy cestovat do USA, aby ho našla. Místo toho se však v New Yorku setkala se zbývajícími přeživšími spojenci Avengers. Tito přeživší jsou Bucky Barnes, Peter Parker, Hope van Dyne, Sharon Carter, Happy Hogan a Kurt Goreshter.

O dva týdny později byla Okoye představena Hulkovi poté, co se připojil k jejich skupině. Poté informovala Bannera a její kolegy, že zachytila ​​šestihrannou kódovanou zprávu, která zdánlivě přišla od jiné skupiny přeživších, kteří tvrdili, že mají našlápnuto k protilátce na zombie virus. Vydali se společně za stopou a narazili na Visiona, který dokázal zombie odradit pomocí Kamene mysli. Na konci toho všeho zjistili, že Vision nalákal oběti, aby nakrmil svoji přítelkyni Scarlet Witch. I přesto ale povolil a pomohl jim utéct. Během útěku však Wanda Okoye chytila a zabila.

1×06 – What If… Killmonger Rescued Tony Stark?

Okoye se objevila po boku všech z královské rodiny, když Erik Killmonger vstoupit na půdu Wakandy. Také bojovala s ním po jeho boku, když vedl Wakandu proti USA.

Foto: Disney+