Masters of Sex

Masters of Sex


Televize Showtime v létě roku 2013 představila svůj nový dramatický seriál vycházející z biografické knihy Thomase Maiera nesoucí předlouhý název Masters of Sex: The Life and Times of William Masters and Virginia Johnson, the Couple Who Taught America How to Love. Hlavními hrdiny jsou William Masters a Virginia Johnsonová, vědci, kteří díky svému odhodlání a touze po poznání začali rozkrývat tajemná zákoutí lidské sexuality. Bohužel pro ně ale doba na něco podobného nebyla připravená, pár výzkumníků se proto musel potýkat s neustálými problémy, od shánění potenciálních účastníků výzkumu, přes neochotu jejich nadřízených takovouto studii podpořit na akademické půdě, až po předsudky a urážky ze strany veřejnosti.

Foto: Showtime

Seriál se ovšem nevěnuje pouze ústřední dvojici a jejich výzkumu. Tvůrci na hlavní linku příběhu citlivým způsobem navěšují osobní příběhy jak hlavních postav, tak jejich rodin, přátel, kolegů i pacientů, a celý děj je protkán odkazy na dobové události, jako je boj černošské menšiny za lidská práva či válka ve Vietnamu.

Oficiální popis seriálu:

Masters of Sex je dramatický seriál, v němž se v hlavních rolích představí na ceny Emmy a BAFTA nominovaný Michael Sheen a uznávaná herečka Lizzy Caplan, kteří ztvárňují skutečné pionýry v oblasti výzkumu lidské sexuality, Williama Masterse a Virginii Johnsonovou. Seriál sleduje neobvyklé životy, vztahy a odkazy v popkultuře, které Masters a Johnsonová zanechali. Jejich výzkum odstartoval sexuální revoluci a dostal je z fakultní nemocnice v St. Louis až na obálku časopisu Time a mnohokrát i do pořadu Johnnyho Carsona.

Thumbnail Play icon


loading…