Rekapitulace epizody The Colombian Connection

Rekapitulace epizody The Colombian Connection

29.12.2018 15:00


V následující páté epizodě se dočkáme velkého dramatu, v nebezpečí nebudou jen agenti DEA a jejich rodiny, ale i příslušníci kartelu. Pojďte si s námi zrekapitulovat epizodu s názvem The Colombian Connection.


Na začátku epizody se dostáváme do rostoucího konfliktu mezi agenty a kartelem, kdy je Geneva ´Mika´ Camarena, manželka Enrique ´Kikiho´ Camareny zajata policisty DFS. Po chvilce zadržení v autě je propuštěna. Smyslem celé akce mělo být ukázat sílu a nebezpečí kartelu.

Poté se podíváme za rodinami agentů DEA, kteří si právě užívají barbeque, na kterém ženské protějšky řeší příhodu Miky, a mužské polovičky probírají zkorumpovanost v zemi. Nakonec se agenti shodnou, že bude lepší požádat přímo americké úřady o pomoc, než aby zbytečně čekali na pomoc od mexických úřadů, které byly dosud nečinné.


Na narozeninové oslavě jednoho z dětí Miguela Ángela Félixe Gallarda se řeší konflikt mezi Rafaelem ´Rafem´ Carem Quinterem a Amadem Carillem Fuentesem, kteří se hádají kvůli balení drogy. Félix se pak společně s Ernestem ´Donem Netem´ Fonseca Carillem této potyčce vysmějí a poukáží na to, že se chovají jako malé děti. Po této rozmluvě se dá Félix do řeči s Isabellou Bautistovou, která mu chce rozmluvit naplánovaný výlet do Kolumbie. Jeho cílem je přeměnit kartel z marihuanového na kokainový, protože kokain vydělává více peněz. Isabella Félixe odrazuje od cesty, on je však pevně rozhodnut a nehodlá ustoupit.

Mezitím se Kiki dopátrá informace, že se Félix chce vydat na cestu do Kolumbie. V tu chvíli už je však Félix na cestě. Kiki na tuto okolnost upozorní své kolegy, kteří se shodnou na tom, že je nejlepší čas jednat.

(Félix je na schůzce s kartelem z Cali, foto: Netflix)

V Kolumbii se Félix shledává s pány z Cali, kteří chtějí dohodu. Problémem je, že už mají však jednu dohodu s panem Falcónem. Isabella Bautista, která se na cestu vydala společně s Félixem, upozorní džentlemany z Cali na to, že Falcón nemá takový dosah jako Félix. Nakonec se Miguel Rodriguez Orejuela, Pacho Herrera a José „Chepe“ Santacruz Londoño shodnou na tom, že bude výhodnější uzavřít dohodu s kartelem Guadalajara.

Při svém odjezdu na letiště z jednání s kartelem z Cali se Félix a Isabella ocitají v nebezpečí, jelikož je unesou záhadní únosci. Když se Félix zeptá, pro koho pracují, jeden z únosců odpoví, že pro Medellínský kartel.

Když se o uzavřené dohodě mezi kartelem Guadalajara a kartelem z Cali dozvídá Falcón, rozhodne se vydrancovat jedno ze skladišť s marihuanou právě kartelu Guadalajara. Poté zavolá Rafaelovi, který je rozzuřen. Uvědomuje si, že po přechodu kartelu na kokain už bude zcela zbytečný.

Mezitím se Kiki a jeho tým úspěšně infiltrují do hotelu Americas, ve kterém sídlí Félix a jeho úřední poskoci. Kiki se na cestě potýká s problémy, a to policisty DFS, kteří mu jsou na stopě. Když se Kiki dostává do kanceláře Félixe, objevuje vše, co potřebuje. Agenti DEA tak dohání kartel a ještě k tomu zajistí účetní knihu samotného Félixe Gallarda.

V Kolumbii se Félix shledává se samotnou legendou obchodu s drogami,Pablem Escobarem. Ten se s Félixem dohodne na tom, že budou obchodní cesty otevřeny pro obě strany a za každý náklad odvezený z Cali musí být odvezen náklad z Medellínu.

(Legenda se vrací zpět na scénu, i když jen na chvíli, foto: Netflix)

Zpátky v Mexiku se o úniku informací doslýchá sám šéf DFS, Nava, který zorganizuje akci, při které je zabit Kikiho soused, který agentům pomáhal se špionáží telefonních hovorů kartelu. Také vila jednoho z Kikiho kolegů je napadena, jemu a jeho rodině se však nic nestane. Ve finále je pak Kikiho kolega ukryt, avšak vláda nehodlá posílat náhradu, jelikož chtějí celý program v Mexiku pomalu ukončit.

Jak se vám líbila pátá epizoda?


Jít na Narcos: Mexico | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře