Jenny Shepardová

Jenny Shepardová

Lauren Holly Sezóny 3 2005 - 2008


Bývalá ředitelka NCIS.

Jejím otcem byl plukovník Jasper Shepard a nejmenovaná matka. Spolu se sestrou Heather se pravděpodobně narodila v Los Angeles, kde také vyrůstala. Rodina se přestěhovala do Washingtonu poté, co byl její otec znovu přiřazen do Pentagonu (sídlo Ministerstva obrany USA). Během této doby byl Jasper obviněn z braní úplatků, ale zemřel. Jeho smrt byla vyšetřováním stanovena jako sebevražda. Jenny ale odmítla přijmout toto rozhodnutí a začínala věřit, že za jeho vraždu je zodpovědný francouzský obchodník se zbraněmi René Benoit.

V této době nastoupila k NCIS. V roce 1999 byla na misi v Paříži spolu s Gibbsem a agentem Williamem Deckerem. Jenny měla zabít Svetlanu Chernitskaya z Uzbekistánu, milenku Anatolyho Zhukova, ale stále byla zelenáč a nebyla schopna se přimět ji zabít. Svetlana si poté změnila jméno na Natasha Lenkovová. Jenny měla s Gibbsem milostný poměr a spolu absolvovali dalších mise v Srbsku, Itálii a Londýně. Nakonec od Gibbse odešla, zřejmě, aby mohla pokračovat ve své kariéře, ale také kvůli jeho neschopnosti vázat se na společnou budoucnost.

V roce 2005 po smrti Kate Toddové se v prvním díle 3. řady Kill Ari (1) dosavadní ředitel NCIS, Thomas Morrow, rozhodl přijmout místo náměstka ředitele Ministerstva vnitřní bezpečnosti. Jeho náhradou byla zvolena Jenny, která se tak stala první ředitelkou NCIS. Ve 4. řadě byla Jenny přímo posedlá dopadením La Grenouilleho. La Grenouille nakonec byl zastřelen a hozen do vody u své jachty. Ve finále páté řady v 17. díle About Face Jenny odletěla do Los Angeles na pohřeb Deckera, kde zemřela při přestřelce.

Objevila se v dílech: