NCIS

NCIS


Seriál NCIS je americký kriminální seriál, který se točí okolo týmu zvláštních agentů z Námořní kriminální vyšetřovací služby. Postavy byly představeny ve dvou dílech 8. řady seriálu JAG (přesněji díly Ice Queen a Meltdown) a diváky zaujaly, takže seriál dostal zelenou a první díl se vysílal hned následující sezónu, dne 23. září 2003. Za seriálem stojí Donald P. Bellisario (původní Magnum P.I., Quantum Leap, JAG) a Don McGill (výkonný producent CSI, Vražedná čísla). Seriál má v současnosti už dvacet jedna řad a jedná se o třetí nejdéle vysílaný seriál (v hlavním čase, neanimovaný). Pravidelně se od šesté řady objevuje v TOP 5 nejsledovanějších seriálů hlavních amerických kabelovek a 10. řada se dokonce dostala na první místo.

Seriál se věnuje fiktivnímu Hlavnímu vyšetřovacímu týmu NCIS, který sídlí na základně ve Washingtonu, D.C. NCIS je zpravodajská agentura spadající pod oddělení Námořnictva na Ministerstvu obrany. Má za úkol vyšetřovat veškeré zločiny, které spáchá nebo byly spáchány na členovi Námořnictva USA nebo Námořní pěchoty USA.

Seriál NCIS se dočkal také tří spin-offů. Postavy z těchto spin-offů byly vždy prvně představeny v tomto seriále. Prvním spin-offem se stal seriál NCIS: Los Angeles, druhým NCIS: New Orleans a třetím NCIS: Hawai'i.

(Banner 21. řady, Foto: CBS)

Hlavní postavy seriálu jsou:

Současné obsazení

Bývalé hlavní postavy

Openingy z 1.-.8. řady:

Thumbnail Play icon


loading…