Riley McCallister

Riley McCallister

Michael O'Neill Sezóny 2 2010 - 2012


Bývalý zvláštní agent NCIS, který se snažil zabít ředitele Vance

Riley McCallister byl bývalý zvláštní agent NCIS, který se snažil zabít ředitele Leona Vance.

McAllister, jakožto ruský expert, byl v roce 1991 během Studené války starším agentem ve Washington D.C. Když si uvědomil, že jeho kariéře hrozí krach, rekrutoval Leona Vance z námořní školy jako probačního agenta a poslal ho na tajnou misi do Amsterdamu. Pravý cíl mise byl pro Vance být zabit Rusem, bývalý sovětským vrahem Anatoly Zhukovem, kterýmu dal tip. McAllister doufal, že když amerického agenta zabije Rus, donutí to NCIS si uvědomit, že jsou Rusové stále velkou hrozbou a udělají z něho postupně ředitele.

Bohužel pro McAllistera Vance zadržel a zachránil mossadský agent Eli David, který byl do Amsterdamu poslán Zhukova a jeho tým zabít. McAllisterův plán tak nevyšel a těsný útěk ze spárů vraha udělal z Vance stoupající hvězdu v agentuře. McAllister si tak vybil svoji hořkost na Vanceovi a přiřadil mu úkoly, na který nebyl kvalifikován, čímž by mu poškodil kariéru. Ale to mu nevyšlo a mladí agenti jako Vance a Jenny Shepardová stoupali po žebříčku až k postu ředitele, který chtěl mít on. McAllister byl přeřazen do San Diega jako hlava místní pobočky a po jeho odchodu do důchodu se zase k jeho hořkosti jeho následníkem stal Vance.

McAllister po odchodu do důchodu tak plánoval mistrovský plán, jak se Vanceovi pomstít. Tohoto plánu jsme byli svědky v dvoudíle Enemies Foreign a Enemies Domestic. Nakonec mu při finální potyčce Vance vrazil nůž do hrudi.

Poté se znovu jako halucinace objevil ve výročním díle Life Before His Eyes, kde mluvil s Gibbsem o rozhodnutích, které v NCIS udělal.

Objevil se v dílech:
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!