Ziva Davidová

Ziva Davidová

Cote de Pablo Sezóny 10 2005 - 2019


Bývalá agentka Mossadu a štábní důstojník v NCIS, která se po opuštění Mossadu stala právoplatnou agentku NCIS.

Ziva Davidová se narodila 12. listopadu 1982 v izraelském městě Be'er Sheva. Měla staršího nevlastního bratra Ari Haswariho a mladší sestru Tali. Ziva sloužila v izraelské armádě, aby se později na vlastní žádost připojila k Mossadu (izraelské tajné službě). Ziva nikdy neřekla, odkdy v Mossadu operovala, je však jasné, že v době, kdy zemřela její mladší sestra Tali při sebevražedném bombovém útoku Hamásu, již v Mossadu působila.

Do USA byla vyslána Mossadem, aby vyřešila situaci s nezvladatelným agentem Mossadu Arim Haswarim, který zabil agentku NCIS Kate Toddovou. Ze začátku se snažila Ariho chránit. Poté co ale Ari chtěl zabít Gibbse u něj doma ve sklepě, ho zastřelila. Po smrti Kate nastoupila na její místo. Stala se styčným důstojníkem Mossadu.

Na začátku sedmé série Ziva odešla natrvalo z Mossadu a stala se zkušebním agentem NCIS. Ziva několik měsíců pilně studovala americkou ústavu a zákony a nakonec se stala americkou občankou. Mluví devíti jazyky: anglicky, hebrejsky, španělsky, arabsky, turecky, francouzsky, německy, italsky, rusky a dokonce ovládá belgickou francouzštinu. Potom co je její otec zabit, se ho vydá pomstít a zabije vraha svého otca.

Na konci desáté série podá s ostatními členy týmů rezignaci a odjíždí do Izraele. V epizodě Past, Present and Future se vidíme ze Zivou naposled. Ve finálovém díle 13. řady Family First zjišťujeme, že má s Tonym dceru jménem Tali. Při výbuchu miny v jejím domě, kterou nastražil bývalý agent CIA Trent Kort, je Ziva zabita. Přežila pouze Tali, kterou si vzal na starost Tony, jenž kvůli tomu z NCIS odejde.

V díle She v 16. řadě, NCIS najde poznámky, které si Ziva vedle po svém odchodu. Zjistí, že Ziva je naživu a ukrývá se. Ziva napíše Bishopové vzkaz, aby uchovala její tajemství, aby byla její rodina v bezpečí. Ve finálovém díle řady Daughters se Ziva objeví ve sklepě Gibbsova domu a varuje ho, že je jeho život v nebezpečí.

Objevila se v dílech: