August W. Booth

August W. Booth

Eion Bailey Sezóny 4 2011 - 2017


Neznámý cizinec. Ve Storybrooku se snažil přesvědčit Emmu, aby uvěřila v kletbu.

O této postavě se dlouho moc nevědělo. Přijel do Storybrooke na své motorce a rozpoutal věci do pohybu podobně, jako když dojela Emma.

První série

Hned po příjezdu je August sledován Emmou, se kterou se snaží spřátelit. Později se snaží zjistit informace o dýce Temného a Rampelník tak pojme podezření, že se jedná o jeho ztracené syna Baelfira. Když se pak snaží Emmu přesvědčit, aby uvěřila, že je pohádková bytost, zjišťujeme, že jedná o Pinochia. Jako malý prošel do našeho světa s Emmou, aby ji ochránil. Později ji však opustil.

Augusta pak vidíme naposledy, když za ním Emma přijde do pokoje, v momentu, kdy mu zdřevnatí i poslední část těla, s posledním přáním, aby zlomila kletbu.

Druhá série

Ve flashbacku se začíná měnit v dřevo, a proto vyhledá pomoc jednoho mocného muže, který jak se zdá, ovládá magii. Je však podveden Tamarou, která chtěla magii jen pro sebe a zabila onoho čaroděje. Loučí se s Nealem a odjíždí do Storybrooku najít Emmu.

V lese, ve Storybrooku, naráží Sněhurka na karavanu, kde najde dřevěného Augusta. Než Sněhurka přivede Geppetta, je August ve městě, kde na stanici šerifa hledá Emmu, aby ji a ostatní varoval před Tamarou, o které zjistil, když ho po Sněhurce navštívila, aby ho z města vyhnala. Když Emma, Geppetto a ostatní přichází, vylézá ze stanice umírající August, který je chce varovat před nějakou ženou.

Matka představená ho naštěstí zachraňuje a s Augusta se stává opět malý chlapec, neboť v posledních chvílích prokázal svoji nesobeckost, statečnost a pravdomluvnost. Na to, co jim chtěl říct, si však již nevzpomíná.

Foto: ABC