Alex Vause

Alex Vause

Laura Prepon Sezóny 4 2013 -


Alex je rázná žena, která vždy bojovala sama za sebe. Je odsouzená za obchodování s drogami a svůj trest si odpykává ve stejné věznici, do které se dostane i Piper. Je nezávislá a nedruží se do žádných spolků, ani si nevytváří velké kamarádství s ostatními.

Knižní předloha postavy: Nora
Reálná předloha postavy v knize: Catherine
Obvinění: distribuce drog
Trest: neznámo, v druhé sérii propuštěna na svobodu
Práce ve věznici: prádelna
Přezdívky:
Al ( od Piper)
Vause

Vztahy:
Piper Chapman – bývalá přítelkyně
Fahri – spojka drogového kartelu

Rodina:
Diane Vause – matka
Lee Burley – otec

Minulost


Alex měla těžké mládí. Vyrůstala ve velmi chudých poměrech pouze s matkou. Otce vyhledala až v dospělosti a její pozitivní představy o něm se rozplynuly. Díky tomuto setkání se ale seznámila s významným člověkem drogového kartelu a stala se nedílnou součástí skupiny. Zjistila, že v něčem umí být úspěšná, bohužel její umění nebylo beztrestné. Její životní láskou se stala Piper, poté, co ji potkala v jednom baru. Velmi rychle se do ní zamilovala a začaly spolu trávit hodně času.

1. série


Alex je uvězněná v nápravném středisku Litchfield. Rozhodně pro ni není překvapením, že se tam setká se svojí životní láskou, Piper. Chce ji konfrontovat a vysvětlit jí spoustu věcí, ale Piper je odhodlaná si ji k sobě nepustit. Alex ale stále chová k Piper city a ty brzy opět vyplavou na povrch. Rozhodně je ta, kdo je z této dvojice citlivější a víc zainteresovanější a to ji ve vztahu přináší nevýhodu, protože vždy skončí se zlomeným srdcem.

2. série


Alex je převezena do Chicaga, aby svědčila u soudu proti svému bývalému bossovi. Klade na srdce i Piper, která skončila v Chicagu také, aby zapřela to, že se s tímto mužem kdy setkala. Piper zprvu chce vše přiznat, ale na poslední chvíli si to rozmyslí a vyhoví Alex. Ta ale nečekaně obrátí a na radu svého právníka svého bývalého šéfa udá. Za to je propuštěna na svobodu. Bohužel ale nedopadlo nic dle očekávání. Žalovaný mafián se dostal na svobodu a chce se Alex pomstít za to, že ho práskla. Piper se snaží z vězení vymyslet cestu, jak Alex ochránit, i když ji zradila. Jediné, co ji napadne je, dostat Alex zpátky za mříže.

a zde se můžeme těšit na třetí sérii :)

Fotogalerie postavy k druhé sérii
loading…