Muži v kiltech přichází

Muži v kiltech přichází

16.6.2020 16:59


V posledních sériích, které se odehrávají v Americe, už si kiltů a drsné skotské přírody moc neužijeme. Co kdyby vás ale Skotskem provedli ti nejpovolanější?


Stanice Starz oznámila, že připravuje nový cestopisný dokumentární seriál Men in Kilts (Muži v kilitech). A o co půjde? Vrátíme se do Skotska, kterým nás v osmi dílech provedou odborníci na slovo vzatí – Sam Heughan a Graham McTavish aneb James Fraser a Dougal MacKenzie. Tito dva pánové se vydají na dobrodružnou cestu a provedou nás svým rodným krajem. Pokud tedy máte rádi Skotsko, měli byste zbystřit.

Prý muži v kiltech, ale tady kilt nemají! Že by klamavá reklama? Foto: Starz


Datum premiéry

Už teď se můžete navnadit krátkou ukázkou (video na konci článku). Na oficiálních stránkách se zatím datum začátku vysílání nedozvíme, budeme si proto muset ještě chvíli počkat.

Ačkoliv podle informací, které Sam Heughan prozradil v jednom rozhovoru, by se dalo usuzovat, že vše bylo natočeno už během roku 2019. Teď už by tedy teoreticky mohl být seriál hotov a stačí dojednat vysílací časy. Dá se předpokládat, že se prvního dílu dočkáme ještě letos na podzim, což nezní jako úplně špatná náhrada za Outlander.

Co uvidíme

Jak už bylo uvedeno výše, naši dva hrdinové na sebe navléknou kilty a vydají se do divočiny poznávat krásy a dějiny Skotska. Po cestě tak zajisté navštívíme ta nejkrásnější a nejdůležitější místa, kde se psaly dějiny. A protože Sam i Graham jsou pořád jen herci, určitě je po cestě poučí odborníci na místní kulturu, zvyky, historii a i legendy, které jsou nedílnou součástí toho, proč Skotsko pořád láká turisty.

Zajisté se podíváme na Glencoe, což je údolí, které bylo svědkem jednoho z nejdůležitějších masakrů, jež se odehrály mezi skotskými klany. Také zavítáme na místo, kde se odehrála nechvalně známá bitva u Cullodenu, která se odehrála i v seriálu Outlander.

To vše bude okořeněno vtipy a chemií mezi Samem a Grahamem. Nevěříte? Pokud zhlédnete ukázku, jistě vás přesvědčí.

Budete seriál sledovat nebo si raději pustíte některou z předchozích sérií Cizinky?

Thumbnail Play icon

Jít na Outlander | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!