Peaky Blinders odstartují hned dvěma díly za sebou

Peaky Blinders odstartují hned dvěma díly za sebou

22.8.2019 13:49


Také se nemůžete nové série dočkat? Máme pro vás dobrou zprávu. BBC One odvysílá druhý díl páté řady už následující den po tom prvním. Přečtěte si, o čem budou a podívejte se na nálož nových fotografií.


První epizoda s názvem Black Tuesday, bude odvysílána už tuto neděli. Následující epizodu, Black Cats, budeme moci vidět už v pondělí ve 22:30 CET. Oba díly poběží premiérově na BBC One, kam se celá show přesunula z BBC Two.

Jak už sám název napovídá, v úvodu páté řady Peaky Blinders bude hrát prim Krach na newyorkské burze. Ač se lokálně používá výraz Černý pátek (kvůli časovému posunu, ve skutečnosti to byl čtvrtek), v USA a ve všech anglickojazyčných zemích je zaveden termín Černé úterý, protože největší propad nastal právě až v úterý 29. října 1929. Jak víme z dějin, Velká hospodářská krize trvala dlouhých 12 let a postihla všechny západní vyspělé státy, které byly v té době závislé na průmyslu. Za její konec se považuje až znovunakopnutí ekonomiky vlivem zbrojení pro druhou světovou válku. To bychom měli něco málo z dějin.


Tato mimořádná událost přivede všechny členy rodiny Shelbyů zpět dohromady, jelikož Krach významně ovlivní jejich podnikání. A to jak to nelegální, tak to legální. Z tohoto důvodu se Michael vrací ze Spojených států a přiváží s sebou svou manželku, Ginu Gray.

Rodina Shelbyových pohromadě. Foto: BBC One

Shelbyovi přijdou o značnou část svých prostředků a nejvýrazněji to uvidíme na příkladu Polly, která se, dle slov představitelky, obrazně dostane zpět na ulici. Velmi rychle si bude muset uvědomit, že časy, kdy si užívala luxusu, se už nevrátí.

Ada Tommymu jeho agažná v politice trochu závidí, jelikož se sama již dlouho o politiku zajímá. Nakonec ale bude pro Tommyho cennou poradkyní.

Jak už jsme psali, z Lizzie je teď paní Shelbyová. Jejich vztah nebude ideální, ale Lizzie je takovým andělem, který bude vždy stát při Thomasovi a půjde jí hlavně o jeho blaho. Problematickou se, logicky, stane její minulost sexuální pracovnice. Jako manželka politika toto není nejlepší předpoklad pro vstup do podobné společnosti.

V seriálu bylo již několikrát naznačeno, že Tommy trpí posttraumatickou stresovou poruchou, kterou si ale vědomě nepřiznává, z čehož plynou jeho občasné kolapsy. Tvůrci slibují, že se k této záležitosti vrátí a Tommy bude nucen se s tímto problémem poprat, pokud nechce, aby to vyeskalovalo do neúnosného stavu.

Nová série slibuje trochu jiné pojetí, než jsme byli doposud zvyklí. Věříme, že tvůrci se s tím vypořádali se ctí a nás čeká opět zážitek, který momentálně v televizi nemá konkurenci.

Foto: BBC One


Jít na Peaky Blinders | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!