Sam Claflin jako další hvězda páté řady Peaky Blinders

Sam Claflin jako další hvězda páté řady Peaky Blinders

14.1.2019 8:00


Sam Claflin se přidává k obsazení páté série Peaky Blinders, kde se nám představí jako Oswald Mosley. Že je vám jméno povědomé? Jedná se totiž a skutečnou historickou postavu.

Mladého herce původem z anglického Suffolku budete pravděpodobně znát jako Finnicka Odaira z filmové série Hunger Games (2013–2015), což je jeho doposud nejznámější role. Zaznamenat jste jej mohli i v romantickém filmu Než jsem tě poznala (2016), kde se objevil po boku Emilie Clarke. Sam se k Peaky Blinders přidává jako Oswald Mosley a rozšíří tak řady skutečných historických postav, které se v seriálu objevily.

Skutečný Oswald Mosley vs. Sam Claflin. (Foto: Wikipedia a BBC One)

Sir Oswald Ernald Mosley z Ancoatsu byl anglický šlechtic a politik, jenž se po účasti v bojích první světové války stal ve dvacátých letech jedním z nejmladších členů britského parlamentu. Jeho kariéra politika byla celkem úspěšná a v roce 1931 byl zvažován jako kandidát na ministra práce, avšak po neshodách ohledně směřování politiky nezaměstnanosti se této šance zřekl a založil si vlastní politickou stranu. Roku 1932 se v Itálii sešel s tamním fašistickým vůdcem Benitem Mussolinim a po návratu založil Britskou unii fašistů. Strana fungovala až do roku 1940, kdy byl Mosley za podněcování k fašismu uvězněn a strana byla rozpuštěna. O tři roky později byl sice propuštěn, ale kvůli své minulosti a náklonnosti k fašismu byl společensky zdiskreditován. Pokoušel se znovu angažovat v politice, avšak bez úspěchu. V roce 1951 odešel do ciziny a většinu zbytku života strávil ve Francii, kde také v roce 1980 zemřel.

Nechme se překvapit, zda Mosley ovlivní Shelbyovy v podnikání či bude pro Tommyho novým soupeřem na politické půdě.

Foto: BBC One


Jít na Peaky Blinders | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře