Poldark

Poldark


BBC si pro své diváky připravil další seriál na motivy knihy. Tentokrát se jedná o 12 dílnou knižní sérii vyprávějících příběh Rosse Poldarka v 18. století, které napsal britský spisovatel Winston Graham. BBC plánuje na tyto motivy natočit seriál o šesti řadách, přičemž každá řada bude dějově obsahovat vždy dvě knihy.

Obal knihy ke třetí knize o Poldarkovi. Foto: Nakladatelství Baronet

Knížky z anglického překladu pro české fanoušky překládá a vydává nakladatelství Baronet, které dává možnost fanouškům seriálu soutěžit vždy o tři výtisky nových dílů. V minulosti jste již měli možnost soutěžit o první dva díly a již tento podzim pro vás připravujeme soutěž o díl třetí.

První řada seriálu měla premiéru 8.3.2015 a hned se stala velkým hitem (hlavně v zahraniční, s čímž tvůrci moc nepočítali). Měla celkově 8 dílů a sledovanost ve Velké Británii byla vždy nad 5 milionů diváků, což je krásné číslo. Díky první řadě se z Aidana Turnera stala ještě větší hvězda, než byl předtím (díky roli KilihoHobbita a rolí upíra MichellaBeing Human). Dost možná za to mohla tato scéna:

Aidan v přípravě na scénu, která nenechala ženy v klidu. Foto: BBC

Druhá řada má premiéru 4.9.2016 a je velice očekávána po celém světě. Fakt, že si seriál udržel nedělní večerní vysílací čas vypovídá o velkém zájmu, ale i očekávání. Podaří se tyto očekávání naplnit, či dokonce překonat?

Jaká budoucnost Rosse čeká? Foto: BBC

Knihy Poldark koupíte na Kniha.cz.

Hlavních rolích se ujali:

Ross Poldark – Aidan Turner
Demelza – Eleanor Tomlinson
Dwight Enys – Luke Norris
Verity Poldark – Ruby Bentall
Elizabeth – Heida Reed
Francis – Kyle Soller
Teta Agatha – Caroline Blakiston
Caroline Penvenen – Gabriella Wilde
Ray Penvenen – John Nettles
Reverend Halse – Robin Ellis
Prudie – Beatie Edney
Jud Paynter – Phil Davis
George Warleggan – Jack Farthing
Unwin Trevaunanee – Hugh Skinner

Scénáře se ujala zkušená a úžasná Debbie Horsfield.

Pokud se vám bude zamlouvat i soundtrack, který v první řadě seriálu zazněl, tak si jej můžete poslechnout níže. Hudbu napsala talentovaná Anne Dudleyová.loading…