Jacob Ness

Jacob Ness

Mark Feuerstein Sezóny 1 2017 - 2017


Manžel Sáry, který se o ni stará po smrti Michaela Scofielda.

5. řada

Celým jménem Jacob Anton Ness je novým manželem Sáry, kterou si vzal poté, co Michael Scofield zemřel. Od té doby se stará o Sáru a malého Mikea. Když vyjdou najevo zprávy, že by Michael mohl být stále naživu, Jacob Sáru podporuje všechny možnými způsoby. Dokonce je i zraněn agenty Poseidona, kteří šli po Sáře.

Když se Sára dozví, že Michael je v jemenském vězení Ogygia a celý svět ho zná pod teroristickým jménem Kaniel Outis, Jacob Sáře vypráví, že Michael může útěky z vězení brát jako hru. Sára následně chce najít svého bývalého přítele a odhalit, kdo po ní jde. Proto poprosí o pomoc Theodora Bagwella, který se vydá za Paulem Kellermanem, který by mohl vědět, kdo je Poseidon.

Paul T-Bagovi sdělí, že Poseidon ovládá vše a nepoužívá standardní komunikační metody. T-Bag následně odhalí identitu Poseidona a zjistí, že jím je právě Jacob Ness. Jacob tahá za nitky v uvěznění Michaela v Ogygii a prakticky ho měl v šachu sedm let, co si Sára a Lincoln mysleli, že je mrtvý. Jacob má tak celý plán pečlivě promyšlený.