Prison Break

Prison Break


Základní informace

Prison Break přišel na obrazovky v roce 2005. Původně se počítalo pouze s jednou řadou o třinácti dílech, ale hned po premiéře se stal seriál úspěšným a diváci měli zájem o více dílů. Nápad útěku z vězení a zachraňování nespravedlivě usvědčeného vraha oslovilo spoustu diváků, a tak se stanice FOX rozhodla dát seriálu plnohodnotnou první řadu o 22 dílech.

Seriál se svou první řadou lámal rekordy ve sledovanosti a společně se seriály Lost a Heroes patřil k nejúspěšnějším seriálům té doby. Problém u seriálu byl ten, že když hlavní hrdinové včele s Wentworthem Millerem a Dominicem Purcellem utekli z vězení, všichni se začali obávat, jak seriál bude pokračovat.

Tvůrci přišli s novou zápletkou a druhá řada mapovala osudy uprchlích vězňů, jak prchají před tajemnou Společností a FBI. Třetí řada vrátila většinu hlavních postav zpět do vězení v Panamě a čtvrtá řada se zaobírala zničením Společnosti, organizace, která vystupuje v seriálu již od první řady a zatápí hlavním hrdinům. Seriál byl v roce 2009 ukončen svou čtvrtou řadou.

(Hlavní postavy první řady. Foto: Fox)

Seriál následně dostal ještě dvě speciální epizody, po kterých měl definitivně skončit. Finálové epizody se ovšem už nevysílaly na stanici FOX, ale na stanici Sky1. Poslední část s názvem Final Break uzavřela čtyřroční cestu. Následně se mluvilo o možném spin-offu, který by se věnoval čistě ženským postavám z dámského vězení, ale z nápadu brzo sešlo.

V roce 2015 se po šesti letech setkal opět Wentworth Miller s Dominicem Purcellem v seriálu The Flash a tvůrcům Prison Breaku se líbila jejich vzájemná chemie v seriálu, a tak přemluvili stanici FOX, ať objednají alespoň ještě jednu řadu Prison Breaku. V lednu 2017 nás tak čeká již patá řada, která je prezentovaná jako tzv. event series, tudíž bychom se neměli dočkat dalšího pokračování.

Do nových dílů se vracejí i staří hrdinové. Amaury Nolasco se vrátí jako Fernando Sucre, T-Baga si opět zahraje Robert Knepper, comeback ohlásil i Rockmond Dunbar se svou postavou C-Notea. Návrat ohlásila i Sarah Wayne Callies v roli doktorky Sary Tancredi a na okamžik se má objevit i Paul Adelstein, který si opět zahraje Paula Kellermana.

Trailer k první řadě

Thumbnail Play icon


loading…