Daniel 'Hondo' Harrelson

Daniel 'Hondo' Harrelson

Shemar Moore Sezóny 7 2017 - 2024


Seržant a nový velitel týmu S.W.A.T.

Daniel „Hondo“ Harrelson je rodák z L.A. Jeho rodiče jsou Daniel Harrelson st. a Charice Harrelsonová, kteří jsou i rodiči jeho sestry Winnie. Když byl ještě malý, jeho otec opustil rodinu, protože se zamiloval do jiné ženy a přestěhoval se do Oaklandu v Kalifornii, kde se mu narodila další dcera Brianna. Hondo se se svým otcem nadále vídal a letní prázdniny svých dětských let trávil u něj.

Jako dítě se Hondo a jeho nejlepší dva kamarádi, Leroy a Darryl, přidali do gangu, ale po Darrylově smrti, se Hondo přihlásil na střední školu a nakonec se přidal k policii.

Po střední škole se Hondo přihlásil do Námořní pěchoty USA, kde sloužil čtyři roky (1994–1998) u 1. batalionu 9. mariňácké jednotky na Pendletonské základně, která byl nasazena v Somálsku. Poté co jeho zařazení skončilo, nepožádal o nové a místo toho se přidal k policii v Los Angeles. Tam začal kariéru jako pochůzkář oblasti okolo 77. ulice. Po šesti letech se přidal k S.W.A.T. V roce 2016 sloužil jako starší důstojník v týmu seržanta Bucka Spiveyho. Buck znal velké množství lidí ve městě a choval se ke všem k respektem. Takže když je požádal o nějakou informaci k případu, vždy mu ji poskytli.

V roce 2017 byl Hondo neočekávaně povýšen na velitele týmu, poté co Buck omylem střelil neozbrojeného černošského teenagera. Hondo také povýšením předběhl seržanta Deacona Kaye, protože se LAPD snažila snížit napětí mezi policií a černošskou komunitou. Čtyři měsíce před začátkem seriálu začal Hondo tajně chodit s kapitánkou Jessicou Cortezovou; ten vztah sice nebyl podporován policií, ale nebyl explicitně zakázán. Poté co ale byl povýšen na velitele týmu a stal se přímo jejím podřízeným, se snažili jejich vztah udržet v tajnosti. Nakonec jí dal Hondo „kopačky“, když byli přichyceni komisařem Michaelem Plankem a on si nechtěl pokazit kariéru. Později začal chodit s Niou Wellsovou, asistentkou státního návladního a nedávno rozvedenou ženou. Vztah byl ukončen, když začal mít problémy s hněvem kvůli jeho střetu s rasistickým strážníkem z Arizony a neschopností stíhat muže, který zdrogoval a snažil se znásilnit jeho sestru.

V díle Invisible se Hondo, poté co se mu nepodařilo sehnat dobrou pěstounskou rodinu pro Darryla Hendersona (syna jeho kamaráda Leroye), požádal úřady o možnost stát se pěstounským otcem pro Darryla.

Rodina:

Jméno Vztah Herec Díly
Daniel Harrelson st. otec Obba Babatundé profil
Charice Harrelsonová matka Debbie Allen profil
Winnie Harrelsonová starší sestra April Parker Jones Kingdom, Vice
Brianna Harrelsonová mladší sestra Gabrielle Dennis profil
Darryl Henderson pěstounský syn Deshae Frost profil
Jessica Cortezová expřítelkyně Stephanie Sigman profil
Genise expřítelkyně Latarsha Rose Patrol
Nia Wellsová expřítelkyně Nikiva Dionne profil
Nichelle přítelkyně Rochelle Aytes profil

Objevil se v dílech:

Foto: CBS