Lucifer Jitřenka

Lucifer Jitřenka

Gwendoline Christie Sezóny 1 2022 -


Vládkyně pekel a patrně nejmocnější bytost hned po Stvořiteli.

Před Sandmanem

Lucifer, kterou před vznikem vesmíru stvořil Bůh, dříve bývala andělem a podle Snu se jí v Nebi říkalo Samael. Pak ale vedla revoltu proti nebeským legiím, za což ji Stvořitel potrestal svrhnutím do hlubin Pekla. Jitřní hvězda se zde ujala vlády a podle Snu její moc stále sílí a kromě Stvořitele není v celém kosmu mocnější bytosti. Lucifer vládne Peklu, zvanému též Hádes či Tartaros, a tedy i démonům jako jsou Azazel nebo Choronzon.

Souboj důvtipu

Roku 2021 přišel do pekelné říše Sen v doprovodu havrana Matthewa, aby získal zpět svou přilbu od Choronzona. Pekelný vévoda si zvolil Lucifera jako svého šampiona v souboji důvtipu. Sen ale díky mazanosti Matthewa dokázal vládkyni porazit a získat tak svou přilbu. Rozzuřená pekelnice přísahala na místě Morfeovi pomstu.

Morfeus na návštěvě v Pekle. Foto: Netflix

Čas na pomstu

Když Sen dokázal zabránit Víru snů, tedy Rose Walker, ve zničení světa a také znovu obnovil svou moc nad Sněním, navštívil pekelný palác v Tartaru Lord Azazel. Mocný démon Luciferovi oznámil, že se pekelní páni konečně spojili a hodlají rozšířit hranice podzemního království. Lucifer, rozhodnuta vysmát se Bohu, začala rovnou s plánováním útoku na Snění.

Lucifer plánuje rozšíření Pekla. Foto: Netflix

Lucifera si v seriálu The Sandman zahrála Gwendoline Christie (Game of Thrones). Původně se sice uvažovalo nad znovuobsazením Toma Ellise ze seriálu Lucifer, Gaimanovi a ostatním tvůrcům se ale do seriálu nehodil. Postava samozřejmě vychází z Gaimanova uchopení padlého anděla, které jsme viděli v sandmanovských komiksech. Ta je podobná mladému Davidu Bowiemu.

Lucifer v komiksu Sandman. Foto: DC Vertigo