Smash

Smash


Cesta za slávou je trnitá. Na vlastní kůži si to vyzkouší tvůrci nového muzikálu o Marylin Monroe – Julia a Tom, či nadaná Karen, jejímž snem je samotná Broadway.

Hvězdy se nerodí, ale tvoří.


Není nic víc vzrušujícího než večerní premiéra nového muzikálu na Broadwayi. Tedy možná kromě cesty, jak k tomu vlastně dostali. Julia a Tom jsou úspěšní skladatelé, kteří si užívají zasloužené pauzy, když je nadchne nový nápad. Muzikál založený podle života nikoho méně slavného, než Marilyn Monroe.

Když muzikál získá i svého producenta a režiséra, zbývá už jen poslední a nelehký úkol. Najít a obsadit ikonu stříbrného plátna. Ivy Lynn, zkušená broadwayská veteránka se zdá jasnou volbou do chvíle, než na konkurz dorazí mladičká Karen z Iowy se snem stát se hvězdou, která všem vyrazí dech. Která z nich nakonec získá roli, která jí změní život?

Zatímco všichni pracují na muzikálu, skutečný život, jak má ve zvyku, se jim plete do cesty. Julia a její manžel jsou uprostřed komplikované adopce, producentčin brzo již bývalý manžel ohrožuje financování muzikálu a geniální, avšak sukničkářský režisér staví mladičkou hvězdu do kompromitující pozice. Začíná horská dráha, která vyvrcholí premiérou, kdy se obecenstvo rozhodne, zda je tento muzikál trhák.

Kdo a co za Smash stojí?

Nápad začal už v roce 2009 na stanici Showtime. Tehdejší prezident Robert Greenblatt a Steven Spielberg, vycházeli ze Spielbergova konceptu, na kterém pracoval už roky, kde by seriál každou sérii sledoval produkci nového muzikálu a zda by stál za to, aby z něj pak Spielberg udělal skutečný muzikál na Broadwayi. Když se pak v lednu 2011 Greenblatt stal prezidentem na NBC, vzal projekt s sebou a spojil se s Theresou Rebeck, která napsala pilotní scénář a přivedla tak seriál k životu. Ještě ten samý měsíc NBC dala pilotu pro televizní sezónu 2011/12 zelenou.

Režie pilotu, jehož cena se vyšplhala na 7,5 milionů dolarů, se ujal Michael Mayer spolu se Spielbergem jako výkonným producentem. V květnu 2011 NBC povýšila Pilot na plnohodnotný seriál s 15 díly v první sérii a rozhodla, že půjde do vysílání během mid-season, kde bude každé pondělí dělat společnost úspěšné americké reality show The Voice a jehož premiéra se uskuteční noc po Super Bowlu XLVI.

Seriál se kromě hvězdného obsazení (Debra Messing, Jack Davenport, Christian Borle, Megan Hilty, Katharine McPhee, Raza Jaffrey, Brian d’Arcy James, Jaime Cepero, Anjelica Huston) může pyšnit i skvělými skladateli Marcem Shaimanem a Scottem Wittmanem, kteří mají na kontě skvělý filmový muzikál Hairspray.Žádné hlasy s komentářem. Buď první!