Sandy Veverka

Sandy Veverka

Carolyn Lawrence Sezóny 11 1999 - 2018


Vědkyně a nejlepší kamarádka SpongeBoba, se kterým cvičí karate.

Sandy Veverka je veverka, která je původem z Texasu, umí karate a vyzná se ve vědě. Na svou domovinu je velmi pyšná a má ji ráda. Často se do Texasu také vrací a nestrpí, když někdo její domovinu uráží. Nyní bydlí na mořském dně v Zátiší Bikin ve skleněném podmořském domě s kyslíkem. Sandy nosí po mořském dně na sobě skafandr s kyslíkem. U sebe doma potom mívá nejčastěji jen plavky.

Je jednou z nejinteligen­tnějších postaviček v seriálu. Původně se vydala do Zátiší Bikin zkoumat podmořský svět a jeho obyvatele. Je též talentovanou vědkyní a vynálezkyní. Dokáže snadno sestavit mnoho moderních vynálezů. Sestavila už např. vesmírnou loď, teleport nebo ponorku, která se dokáže zmenšit a může být vyslána do něčího organismu.

Tato veverka je taktéž sportovně založená a fyzicky zdatná a často je při fyzické námaze vyobrazena s velkými svaly. Karate pod mořem trénuje se svým kamarádem SpongeBobem. Má ráda i extrémní sporty, které zahrnují mnoho adrenalinu. Sandy je po většinu času hodná a starostlivá vůči SpongeBobovi a ráda mu vypomáhá.

O sobě má Sandy vysoké mínění a má soutěživou náturu. Umí též zpívat, házet lasem, zadržet na dlouhou dobu svůj dech, jezdit lodí, sjíždět písečné duty a ví, jak přežít v divočině. Zimu Sandy prospává ve svém stromovém domečku.

Foto: Nickelodeon
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!