SpongeBob v kalhotách

SpongeBob v kalhotách

Tom Kenny Sezóny 11 1999 - 2018


Infantilní, rozradostněná a výstřední mořská houba žijící v ananasu.

SpongeBob SquarePants je mořská houba, která žije v ananasu na dně moře se svým mazlíčkem, šnekem Garym, ve městě Zátiší Bikin a pracuje v oblíbené restauraci Křupavý krab jako kuchař, kde připravuje chutné Krabí hambáče. Ve své práci je neuvěřitelně dobrý a dokáže za několik sekund připravit obrovské množství hambáčů pro hladové zákazníky. Dokonce dokázal vytáhnout z kamene i slavnou Neptunovu obracečku, které je hoden jenom ten nejlepší kuchař.

Jeho sousedy jsou Sépiák a Patrick. Oba je považuje za své nejlepší kamarády, i když mu Sépiák neustále dělá naschvály a dává mu najevo, že se s ním nechce kamarádit. Tento obyvatel mořského světa se chová neobvykle a nedospěle a zbožňuje zábavu. Je též hodně hyperaktivní a neustále šťastný.

Tato žlutá houba je nesmírně odhodlaná a překoná vše, aby splnila to, co si dala za úkol. SpongeBob mimo to často přehání své chování, všechno moc prožívá a hodně v sebe věří. Někdy také můžeme spatřit jeho záludnou stránku, když se snaží, abyPan Krabs a Plankton spolu spolupracovali.

Někdy má SpongeBob tendence dělat z komára velblouda. Nezná hodně věcí, které jsou pro ostatní běžné a neustále otravuje své spoluobčany, ale jinak je velice srdečný a nevinný a zřídkakdy bývá na někoho zlý. I když se k němu ostatní chovají hrubě, on se k nim stále chová hezky.

Je též nesobecký a věrný, zejména se to projevuje, když je v blízkosti svých přátel. Přesto, že SpongeBob dělá něco s dobrým úmyslem, často jeho chování ostatní obyvatele rozčiluje a žlutá houba svým chováním mnohdy i nechtěně někomu ublíží, nejčastěji svému sousedovi Sépiákovi.

SpongeBob se lehce vyleká, a když se něčeho bojí, tak panikaří. Bojí se tmy a klaunů a nesnáší pálivou omáčku. Někdy se také stává, že si neuvědomuje, v jakém je nebezpečí, když něco provádí, a přivede tak sebe i statní do nebezpečných situací. Dělá mu též problém rozpoznat lež nebo mylné informace, protože je dost naivní.

Jeho nevinnost pak způsobuje, že všem snadno uvěří a je až příliš důvěřivý, takže s ním ostatní můžou snadno manipulovat. Když dojde na věc, dokáže SpongeBob být i naštvaný a frustrovaný, sarkastický, drzý a sprostý na své přátele. Kromě toho někdy nedokáže porozumět tomu, jak se cítí ostatní, a nutí je do věcí, které jsou jim proti srsti.

Přesto, že má SpongeBob jen několik přátel, se k němu mnoho obyvatel Zátiší Bikin chová přátelsky, ale najdou se i tací, kterým se jeho chování nezamlouvá. SpongeBob navštěvuje školu paní Rybové, kde se učí řídit loď. Bohužel však jeho zkoušky vždy skončí nezdarem a on se tak neustále pokouší pokořit tuto zkoušku dokola.

Žlutá houba sice nedokáže zvedat těžká břemena, ale má několik neobvyklých schopností a vlastností. Má poddajné a měkké tělo, které mu dovolí absorbovat jakoukoli fyzickou újmu, dokáže se snadno regenerovat, když je zraněn, nebo když mu např. upadne ruka, nemá také kosti, ale v některých epizodách kostru měl.

Protože je SpongeBob houba, dokáže do sebe nasát tekutiny, umí též zpívat a hrát na svůj nos jako na flétnu. Rád chodí chytat medúzy a dokáže jezdit po svém jazyku. Kromě toho je zdatný ve vyfukování bublin, kterým dokáže dát nejrůznější tvary. Má rád karate, které procvičuje se svou kamarádkou Sandy.

Foto: Nickelodeon