Seriály ano, ale filmy ne? Když se podíváme do minulosti, nemáme tu vyloženě nějaký velký trhák, který by vydělal studiu obrovský balík peněz. Může se tak zdát, že značka Star Treku aktuálně není stavěná na velká plátna. A zřejmě si to uvědomuje i Chris Pine.
Star Trek má údajně hodně fanoušků. Proč píšeme údajně? Je to jednoduché. I když celá komunita se zdá být velká a hlasitá, své filmy dostatečně nepodporuje návštěvou kina. V porovnání s Marvel Studios či třeba přímo s největší konkurencí Star Wars, je Star Trek velice za očekáváním a svými výkony tyto tvrzení nepodporuje.
I když nyní vzniká celá řada nových seriálů, údaje o přesné sledovanosti a dosahu nejsou úplně známá, neboť je streamovací stanice nezveřejňují. Znovu se tak můžeme jen pouze dohadovat, zda je dopad a úspěch těchto seriálů podle očekávání. Je ale zřejmé, že studio se nechce vzdát své značky a chce tu po našem boku vychovávat novou generaci fanoušků, která bude na Star Treku vyrůstat. Pochopitelně ale půjde o proces na dlouhá léta.
(Chris Pine se zamýšlí nad tím, zda je vůbec Star Trek stavěný na velké plátno. Foto: Disney+)
Nyní se na podobné téma vyjádřil herec Chris Pine, hlavní hvězda Abramsovy trilogie. Ten ke Star Trek filmům pro Esquire řekl následující:
Nejsem si jistý, jestli byl Star Trek někdy stavěný na takovýto druh podnikání. Vždycky jsem si říkal, proč prostě neoslovíme tuhle opravdu oddanou skupinu fanoušků, nenatočíme film za dobrou cenu a nepůjdeme si vesele dál žít svým životem. Místo abychom se snažili konkurovat Marvelovkám? Poté, co vyšel poslední díl (Star Trek: Do neznáma, pozn. red.) a nevydělal miliardu dolarů, kterou všichni pochopitelně chtěli, a pak Anton Yelchin zemřel, nevím, prostě mi to přišlo… jakoby to bylo prokleté.
Chris Pine tak poukázal na jasný fakt, že v tuto chvíli nemá série takovou sílu, aby dokázala vydělávat obrovský balík peněz. Aktuálně nelze konkurovat velkým značkám, i když fanouškovská základna se jeví jako obrovská. Není tedy divu, že jsme se z filmů přeorientovali na seriály a televizní obrazovky, kde to možná Star Treku sluší přeci jenom o něco více.
Co si vyjádření herce myslíte?
Zdroj: ComicBook.com
#3 m0rdred: Star Trek byl vždy víc o objevování než o nějaké konfrontaci a válce? Celé 2 třetiny DS9 byly o válce a konfrontaci.
Ty brepto.
percival2: Nalákat na slavná jména právě není vůbec nutný, naopak to dost prodražuje celý projekt. A to co píšeš se stalo. V TV běžela TNG a v kině se objevil film Star Trek: Generations (1994), Star Trek: Insurrection (1998). Star Trek: Voyager měl premiéru v 1995. Zejména jeho 6 a 7 série byla více než dobrá. Bohužel to nestačilo. S posádkou Voyageru nevznikl žádný film, zato s TNG a TOS jich vzniklo mnoho – neúspěšné pro kino. Star Trek byl vždy víc o objevování než o nějaké konfrontaci a válce – z tohoto pohledu, i když se to v moderní TOS snažil nabídnout, tak to nefunguje. Obecná myšlenka Federace není boj a ten chtějí lidé v kinech nebo na sociálních sítích vidět.
#5 mathushMyslím si, že by bylo skvělé točit filmy tam, kde to má smysl. Tedy třeba po několika sériích v televizi. Takhle samostatně jako byla ta Džej-džejova trilogie je to nesmysl. Musí nalákat na slavná jména, drahé efekty a když se utratí moc peněz, chtějí producenti moc diváků i tržeb. To nejde, když se jedná o tak menšinový žánr, jako je sci-fi. Marvel na to pomalu přichází také. Některé jejich seriály mi připadají lepší než většina jejich filmů. A totéž u Star Treku.
Zrovna filmy s ním byly skvělé. Že to nedojilo dost peněz není problém filmů. Nechali dost fanouškovskou základnu po konci Voyageru vyschnout. A ona upřímně TOS není možná to co chcete vidět na plátně po X TOS filmech a TNG… Všechny filmy s ním byly skvělý. Úžasná kombinace humoru a Treku v moderním podání staré doby. Ale fanoušků ubylo a málo jste krmili ryby, než jste uspořádali závody v rybaření…