Star Trek 4 bude finálovou výpravou herců v čele s Chrisem Pinem

Star Trek 4 bude finálovou výpravou herců v čele s Chrisem Pinem

13.1.2024 14:30


Rozlučkový film nedostane jen Patrick Stewart, ale i celá parta od J. J. Abramse. Čtvrtý film Star Treku je sice již delší dobu ohlášen, ale před pár lety se uvažovalo dokonce i o pětce. Teď už ví, že čtvrtý díl bude definitivně poslední a uzavře příběh kolem Kirkovy party.


Zatímco se studio Paramount plně soustředí na nový Star Trek film, který nás vezme dekády před snímek J. J. Abramse z roku 2009, máme tady alespoň krátký up-date ohledně čtvrtého dílu. Ten se, dámy a pánové, stále chystá. Studio se snímkem stále počítá, taktéž počítá i se starou partou v čele s Chrisem Pinem.

(Star Trek 4 bude finálovou výpravou herců v čele s Chrisem Pinem. Foto: Paramount)

Teď už se ale ví, že půjde o poslední film ze série. Oficiální prohlášení není nikdy na škodu, nicméně vzhledem k průměrným kasovním výsledkům předchozích tří filmů a tvůrčí (ne)schopnosti dostat čtvrtý film do nějakého stáda produkce, to bylo víceméně jasné. Je to ale dobrá zpráva. Vše klidně mohlo skončit, že se čtvrtý film po tak dlouhých tahanicích škrtne a nic nedostaneme.

Žádné další podrobnosti k čtvrtému dílu aktuálně nejsou. Na tomto projektu se vystřídala celá řada tvůrců. Projekt měla zaštítit talentovaná SJ Clarkson, ale kvůli nedostatečnému honoráři hlavních hvězd (Chris Pine a Chris Hemsworth) se celý scénář hodil do koše a tvůrkyně z projektu odešla. Následně dostala příležitost scenáristka Discovery Kalinda Vasquez, ale ani ta neuspěla. Sérii měl zachránit režisér WandaVision Matt Shakman, ale nakonec dal přednost Marvelu. Není se čemu divit, že studio je nyní velice opatrné a tvůrčí nechce jen tak pro nic za nic odhalit.

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Star Trek: Discovery | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!