Tím, že Burnhamová bude kapitánem, se změní celý nádech seriálu

Tím, že Burnhamová bude kapitánem, se změní celý nádech seriálu

9.11.2021 17:47


Již 18. listopadu se dočkáme nové řady Discovery, která bude pochopitelně jiná než její předchůdci. Do minulosti se již vracet nebudeme, posádka je v budoucnosti a s tím i všechny nové trable. Michael ve své nové roli kapitána bude muset projít zatěžkávající zkouškou.


Již zanedlouho začne čtvrtá řada a tvůrci opět hlásí, že se můžeme těšit na něco nevšedního, speciálního a zcela nového. Během říjnového New York Comic Conu měla o nové řadě možnost promluvit i Sonequa Martin-Green, pro kterou se zásadně změní role v nadcházející řadě. Již nebude pouhým pěšákem, ale konečně usedne na kapitánské křeslo.

K tomuto momentu v podstatě pomalu, ale jistě kráčel celý seriál. Nyní jsme tady. A je nutné, aby se i celý seriál patřičně změnil. V seriálu jsme celý příběh posádky sledovali především očima Michael. To se pochopitelně nezmění, ale konečně z její perspektivy poznáme i stinné stránky kapitánství. Sedět na kapitánském křesle znamená dělat i nepopulární rozhodnutí, které jsou pro dobro celé lodi či Federace, nicméně na úkor samotné posádky.


(Těšíte se na Michael jako na kapitána? Foto: Paramount+)

Těch nepopulárních rozhodnutí jsme se ostatně dočkali již v minulých sezónách u jiných kapitánů, nyní to ale uvidíme u postavy, kterou jsme měli možnost sledovat a růst prakticky tři sezóny, tudíž k ní máme zcela jiný vztah než k jiným kapitánům. A to je tou největší změnou. Michael jako napůl vulkánec a napůl člověk bude mít stále před sebou konflikt, zda upřednostňovat logiku či emoce. Jelikož je ke své posádce velice úzce vázaná, bude někdy extrémně těžké plnit rozkazy, pro které bude Michael pracovat.

Tvůrci si ale chtěli být stoprocentně jistí, zda postava Michael ušla již tak dlouhou cestu, aby kapitánství zvládla. Toto téma bylo prakticky nakousáváno každou řadu, řešilo se, zda přišel ten správný čas. Nyní všichni dospěli k názoru, že Michael po roce sama v budoucnosti, kdy čekala na svou posádku, vyspěla do takového bodu, že na kapitána již má. O tom, zda je to pravda, se přesvědčíme již 18. listopadu.

Těšíte se na novou Michael?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Star Trek: Discovery | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!