Airiam

Airiam

Sara Mitich Sezóny 2 2017 - 2019


Důstojník Discovery, který má na starosti komunikaci na můstku lodi.

Airiam je jednou z vedlejších postav seriálu Discovery jako je například Keyla Detmer, která se v seriálu objevuje pravidelně od první řady. Ariam je důstojníkem na lodi USS Discovery od roku 2256, většinu času má na starosti komunikaci mezi můstkem lodi a spórovým pohonem, takže často komunikuje s Paulem Stametsem či Sylviou Tilly, kteří se ve strojovně nejvíce zdržují.

Airiam je taktéž jedním z nejvýše postaveným důstojníkem na můstku, její postavení zvláště vyniklo, když na lodi nebyl právě kapitán Gabriel Lorca, který Discovery dostal do alternativního vesmíru, kde chtěl proti císařovně Philippě Georgiou zosnovat vlastní pomstu. Když navíc Discovery opustí i SaruMichael Burnham, řízení lodi je prakticky pouze na Airiam.

Když skončí válka s Klingony, Saru již není kapitánem a je nahrazen kapitánem USS Enterprise Christopherem Pikem, Airiam na lodi zůstává a stále spravuje komunikaci mezi můstkem a spórovým pohonem. Společně s celou posádkou se pokouší rozluštit sedm náhodných signálů v galaxii a zjevení Rudého anděla, taktéž je jejich úkolem najít Spocka, který se ztratil neznámo kam a je hledaným uprchlíkem.