Cleveland Booker

Cleveland Booker

David Ajala Sezóny 1 2020 - 2021


Muž z budoucnosti, na kterého narazí Michael během své výpravy.

Cleveland Booker je zdánlivě normální člověk, který ale dokáže komunikovat se zvířaty. I díky tomu se stal jejich ochranářem a cestuje vesmírem, aby ochraňoval druhy, které vymírají. Když je na jedné takové misi, otevře se červí díra, ze které vyletí Michael Burnham se svým oblekem. Bookera loď je následně poškozena.

Když Michael přistane bezpečně na zemi, Booker ji vyhledá. Pár si zpočátku nepadne do oka, ale následně k sobě najde cestu. Booker pochopí, že je Michael z minulosti, a tak ji vysvětlí chod věcí. Nyní se nachází v budoucnosti ve 31. století, kde již neexistuje Federace. Ta vyhynula po události známé jako Zážeh, kdy všem lodím ve vesmíru explodoval warpový pohon.

Federace sice není pouze o lodích, ale organizace se následně díky této znatelné ztrátě nedokázala již vzpamatovat. Booker chápe, že Michael hledá svou posádku Discovery, na tu ale může Burnham čekat i několik let. Do té doby se Booker rozhodne, že pomůže Michael obnovit Federaci, kterou galaxie tak nutně potřebuje. Postupem času to mezi Bookerem a Michael začne jiskřit.