Jett Reno

Jett Reno

Tig Notaro Sezóny 2 2019 - 2020


Přeživší z USS Hiawatha, kterou najde Michael v troskách lodi.

Jett Reno má za sebou velice zajímavý život. Reno žila šťastné chvíle, dokud její manželka nezemřela během Klingonské války mezi lety 2256–2257. Jako připomínku její neskomírající lásky k ženě stále nosí prsten na své pravé ruce. Jett následně sloužila jako důstojník na lodi USS Hiawatha, která se během války zřítila a poměrně drsně přistála na neznámé planetě.

Právě k ní dovede Rudý anděl posádku Discovery, která sleduje každičký signál, který někdo neznámý začal šířit celou galaxií. Michael Burnham tak narazí na Jett Reno, která se neuvěřitelných deset měsíců starala o přeživší lodi USS Hiawatha, která zažila prudký náraz. Následně je ovšem Jett Reno zachráněna a je nucena tak opustit svou mateřskou loď.

Jakmile se Jett Reno vzpamatuje z šoku, přidává se oficiálně k USS Discovery jako cenný inženýr. Reno rychle zapadne k místní posádce, je obecně známá svým sarkasmem, kdy se nebojí (vhodně) urazit kohokoliv na palubě. Když dojde na lámání chleba, Reno zůstane na Discovery, i když se loď vydá do budoucnosti a není možná cesta návratu. Jelikož se nemá Reno k čemu vrátit, je její volba jasná.