Leland

Leland

Alan Van Sprang Sezóny 1 2019 - 2019


Nebezpečný zabiják z Oddílu 31, který má provázanou minulost s Michael.

Leland je členem Oddílu 31, velice nebezpečné organizace, která disponuje pokročilou technologií oproti klasickým lodím Federace. Jedná se o rozvědku a tajnou službu Federace, která si nebojí ušpinit ruce tam, kde to oficiálně Federace udělat nemůže. Oddíl 31 je většinou složen ze schopných lidí, kteří ovšem nemají až tak úplně čistý trestní rejstřík.

To je pochopitelně případ i kapitána Lelanda, který se moc dobře zná s Christopherem Pikem, se kterým má společnou minulost, kterou ani jeden nerad vytahuje. Oba se mezi sebou ale pošťuchují a neradi spolupracují, nicméně viceadmirálka Katrina Cornwell to oběma přikáže. Aby Federace dokázala odhalit Rudého anděla, je nutné, aby Oddíl 31 a Discovery spolu plně vycházeli.

Leland tedy pošle na Discovery jednoho z jeho čerstvých rekrutů, Ashe Tylera, kterého ukořistil na Qo'noSu, kde Oddíl 31 zasáhl, aby L'Rell zůstala ve vedení Klingonů. Leland také pátrá po Spockovi, aby zjistil více o Rudém andělovi. Toho jim doručí Michael Burnham, která se ale brzy dozví, že mu Leland vůbec nechce pomoci. Za pomoci Philippy Georgiou, která jde Lelandovi po krku, uprchne se Spockem. Posléze se dozvídáme, že Leland může za smrt pravých rodičů Michael.