Spock

Spock

Ethan Peck Sezóny 1 2019 - 2019


Vulkánec, který spatřil Rudého anděla.

Spock je synem Sareka a Amandy Grayson, což z něj dělá napůl vulkánce a napůl člověka. Pro Spocka tedy vždy bylo těžké rozlišit logiku od emocí, výchova křížence není nikdy jednoduchá. Přesto byl po vzoru matky velice emocionální, což také dokázal příchod Michael Burnhamové, kterou Sarek přivedl poté, co její rodiče byli zavražděni.

Spock si svou nevlastní sestru oblíbil a měl ji opravdu rád. Jenže ta z domu uprchla, poštvala Spocka proti sobě a nazvala ho hnusným křížencem. Od té doby se Spock odpoutal od emocí a potopil se zcela do logiky, jak u vulkánců bývá běžným zvykem. Vztah mezi Spockem a Michael byl tak vždy pořádně napjatý. Spock přesto spatřil Rudého anděla, který ho navedl, aby Michael zachránil před blížícím se nebezpečím. Posléze byl ale ke své sestře chladný.

O několik let později, když Spock pracoval na lodi USS Enterprise pod kapitánem Christopherem Pikem, se mu opět zjevil Rudý anděl, který mu ukázal jednu z možných budoucností, kdy zcela zahyne život ve vesmíru. Spock usoudil, že Rudý anděl cestuje časem, což ho znovu vykolejilo a opět začal selhával v logice a v emocích. Na pomoc mu naštěstí přispěchala jeho odcizená sestra Michael, která mu pomáhá utéci před Sekcí 31, která jde jejímu bratrovi po krku.