Imanuel Doza

Imanuel Doza

Jason Hightower Sezóny 1 2018 - 2019


Správce celé plošiny, který hraje nebezpečnou hru s Prvním řádem.

Imanuel Doza žije na planetě Castion ve vnějším okraji, přesně řečeno na čerpací plošině Colossus. Imanuel Doza je kapitán a zároveň jakýsi správce, který se o celou plošinu stará. Žije ve velké věži, ze které prakticky nikdy nevychází, takže toho ví o životě na plošině velice pramálo. Přesto mu na svých lidech velice záleží, ale mnohdy by to mohl dávat více najevo.

Doza má dceru Torru, která patří k jedněm z nejlepších pilotů na celé plošině, kde se pravidelně zúčastňuje závodů. Ta dokonce závodila i s Kazudem Xionem, kterého s přehledem porazila. Doza si začíná Kazudy všímat, když se jednoho dne objevuje po boku Torry v jejím pokoji. Zároveň také zbystří, když První řád dorazí na plošinu a vždy je do toho zainteresován právě i Kazuda.

Imanuel Doza je ve velice těžké situaci. První řád mu neustále nabízí pomoc, ale většinou se jedná o jakousi vyhrůžku a záminku se k něčemu dostat. Doza si tak musí dávat veliký pozor, co a kdy jim řekne. Zároveň se úplně stoprocentně nemůže spolehnout na Novou republiku a Odboj, takže mu nezbude nic jiného než s Prvním řádem nadále vyjednávat. Doza má také různá privilegia, například když nejde nikde jinde proud, v jeho věži se vždy svítí.