Phasma

Phasma

Gwendoline Christie Sezóny 1 2018 - 2019


Nebezpečná kapitánka stomtrooperů zodpovědná za jejich výcvik.

Kapitánka stormtrooperů, která je zodpovědná za jejich trénink a následně nasazení v akci. Vrchní velitel Snoke stál o armádu složenou především z lidí, i když mu generál Hux doporučoval poslušnou, klonovou armádu, která je přesnější a hlavně tu nejsou problémy s neposlušností. Phasma nicméně odvedla skvělou práci a vojáci Prvního řádu přinesli do galaxie opět strach a zmatek, který tam panoval za dob Impéria.

Phasma často spolupracuje se Snokeovým učněm Kylem Renem a generálem Huxem. Podílela se na masakru v odlehlé vesnici na Jakku, kde Kylo Ren hledal ztracenou mapu, která by ho dovedla k poslednímu jediovi Luku Skywalkerovi. Když tam mapu nenašel, Phasma zmasakrovala celou vesnici, aby eliminovala všechny svědky. Takto se to opakovalo třeba na Teharu, kde jedinými přeživšími byli děti.

Phasma byla zneužita na základně Hvězdovrah, kde ji Han Solo a Finn donutili vypnout štít kolem planety, aby Odboj mohl provést útok na stanici. Phasma tak sama zradila První řád, ale následně dokázala smazat všechny důkazy, které dokazovaly její vinu. V seriálu se Phasma vyskytuje pravidelně a projevuje zájem o plošinu Colossus na planetě Castilon, kterou má na starosti zrádce Imanuel Doza.