Na co všechno důležitého seriál Vadná Várka nestihl odpovědět?

Na co všechno důležitého seriál Vadná Várka nestihl odpovědět?

7.5.2024 15:44


Znáte to. Konec seriálu nutně neznamená, že vám dá odpověď na všechny otázky nahromaděné z průběhu show. U Vadné Várky celá řada věcí zůstala nevysvětlená, vypíchli jsme tedy pouze pár základních, kterým se podle nás měl seriál věnovat od začátku až do konce.


Původ Omegy, důvod její existence, důležitost

Omega je geneticky (až na pohlaví) neupravený klon námezdního lovce Janga Fetta. V seriálu ale není přesně vysvětlena její důležitost a proč právě její krev je tím nutným katalyzátorem pro klonování citlivých jedinců v Síle. Proč je ona zrovna tou anomálií a chybějícím puzzle do klonovací skládačky? Jaký byl důvod, aby vůbec vznikly ženské klony jako je Omega a Emerie Karr? Seriál nám v mnohém nedává jasnou odpověď, což je velice škoda, neboť postavy (zvlášť Emerie) už nemusíme nikdy nikde vidět.

Otázka klonů a jejich nahrazení stormtroopery

Celý seriál se točí okolo bývalé republikové armády, o kterou už Impérium nestojí. Pár náznaků jejich postupného nahrazování novými vojáky jsme se dočkali v průběhu první a druhé řady. Jenže i na konci třetí Impérium klonové vojáky stále využívá a neudělalo ten radikální řez, který se od seriálu očekával. Definitivní poslání klonů do důchodu nebo do palírny by nám dalo alespoň základní odpovědi, jak došlo k reorganizaci imperiálních vojsk a definitního nástupu stormtrooperů. Vlastně si myslíme, že tahle dějová zápletka měla být hlavním tématem celého seriálu. Škoda, tak zase někdy a někde jinde.

(Na co všechno důležitého nestihl seriál Vadná Várka odpovědět? Foto: Disney+)

Povstání Rexe

Rex se pravidelně objevoval ve všech řadách, i když ruku na srdce – kdyby tam nebyl, asi bychom to všichni přežili. Když už tvůrci nakousli jeho vlastní povstaleckou jednotku proti Impériu, asi mohli tuto myšlenku i dokončit. Musíme mít na paměti, že postava se stále nenachází tam, kde jsme ji potkali na začátku druhé řady Star Wars: Rebels. Jak pokračovalo Rexovo povstání, kdy to vzdá a jak se dostane na Seelos? Zase spoustu otázek.

Dějová zápletka s Codym

Postava, která neměla v seriálu co dělat, když už ji dali tak málo prostoru. Cody je typickým materiálem pro seriál Obi-Wan Kenobi, kam se ale už bohužel nevešel (zatímco ve filmovém scénáři figuroval, pozn. red.). Cody byl tak součástí druhé řady seriálu, ale prakticky jeho výskyt neměl na nic vliv. Další odškrtnuté cameo, které celkový děj nikam neposunulo. Kdyby zůstal v imperiální armádě a Obi-Wan Kenobi se s ním někdy později sešel, bylo by to asi lepší. Takhle opět tápeme ve tmě.

(Rexův příběh snad bude pokračovat v jiném projektu. Foto: Disney+)

Jak Vadná Várka doopravdy dopadla

Jasně, měli jsme tu dojemnou scénku a epilog. Jenže vše vždy zůstane tak otevřené, aby se za pár let postavy mohly objevit zase někde jinde, že uzavřený konec snad už nikdy nedostaneme. Členové Vadné Várky jsou tedy stále naživu (kromě Echa, kterého nikdo nezmínil). Omega bojovala za Povstání a máme tady další postavu, která se nejspíše zúčastnila všech důležitých filmových a seriálových eventů a nyní tvůrci budou muset vysvětlit, proč jsme ji nikdy neviděli. Tohle začíná být trošku evergreen všech seriálů – nikomu nedopřát definitivní konec, nechat všechny přežít a nacpat zpětně do minulých projektů.

Seriál neodpověděl na celou řadu dalších věcí (projekt Nekromant, oživení Ventress), ale snažili jsme se vypíchnout ty nejzásadnější pro tento seriál.


Jít na Star Wars: The Bad Batch | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!