Mark Hamill se před natáčením Epizody IX oholil, máme čekat ducha Luka?

Mark Hamill se před natáčením Epizody IX oholil, máme čekat ducha Luka?

11.7.2018 17:59


Mark Hamill si několik měsíců pěstoval svůj pověstný plnovous, ale pár dní před natáčením Epizody IX se čistě náhodou oholil zcela dohladka. Co to pro film znamená? A má to vůbec nějaký význam? Pojďme si zaspekulovat, co vše se může skrývat v oholení mistra Jedie.

Natáčení Epizody IX pod taktovkou J. J. Abramse začne již v druhé polovině července a zatímco se nám o role hlásili staří známí, o účasti Marka Hamilla se toho v posledních měsících moc nenamluvilo. Jelikož postava Luka Skywalkera je mrtvá, nemůžeme ho ve filmu očekávat v nějakém velkém měřítku, ale starému Jediovi by to nicméně nemělo bránit v jeho návratu alespoň v malé roli.

Mark Hamill se nicméně teď oholil, což nemusí znamenat naprosto vůbec nic a to, že shodil svůj plnovous pár dní před natáčením posledního dílu sequelové trilogie, může být jen obyčejná náhoda. Ale co když to náhoda není? Už u Anakina Skywalkera jsme zjistili, že když někdo zemře starý, nutně to neznamená, že se jako duch bude zjevovat také starý. Duch Anakina byl v Epizodě VI v remasterované edici ztvárněn Haydenem Christensenem. George Lucas následně vysvětlil, že Anakin se zjevil jako duch ve svém mladším já, protože tehdy v tomto věku byl naposledy plně na světlé straně Síly.

A otázka teď zní – čeká nás to samé s postavou Luka? Ten byl v Epizodě VIII velice skeptický k celému řádu Jediů a možná už balancoval na hraně mezi světlou a temnou stranou Síly. Když nám tedy zemřel takový poloviční grey Jedi, dalo by se očekávat, že duch Luka na sebe vezme podobu z doby, kdy byl Skywalker ještě zcela oddán světlé straně Síly. Tak by dávalo smysl, proč se Luke (snad) objeví v Epizodě IX oholený.

To ovšem nehraje do karet flashbacku z filmu The Last Jedi, kde Luke trénoval mladší generaci Jediů, Kylo Ren zničil jeho Chrám a Skywalker byl jeho činem zcela zlomen. Dalo by se očekávat, že v té době přeci Luke byl na světlé straně Síly, ale možné náznaky zabití jeho synovce ho pomalu převáděly na druhou stranu, nebo alespoň odváděly od té světlé. Možná v oholení Marka Hamilla hledáme až moc, ale určitě stálo za to se nad tím zamyslet.

Vrátí se Mark Hamill do Epizody IX? A jaký význam pro vás má jeho oholení?

Zdroj: ComicBook.com


Jít na Star Wars | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!