Dryden Vos

Dryden Vos

Paul Bettany Sezóny 1 2018 - 2018


Vůdce zločinného syndikátu zvaného Rudý úsvit, se kterým se zapletl Tobias Beckett se svojí posádkou. Nikdo však netušil, že sám Dryden se zodpovídal ještě někomu dalšímu, o jehož existenci věděl málokdo.

Hlavou syndikátu

Dryden Vos byl šéfem zločinného syndikátu Rudý úsvit, tedy aspoň pro veřejnost. Sám se ve skutečnosti zodpovídal Maulovi, bývalému Sithovi, který již od klonových válek spolupracoval s podsvětím. Jednoho dne se vypravil na Corellii, kde zachránil mladou Qi'ru, od které požadoval naprostou věrnu syndikátu. Qi'ra se stala jeho milenkou a pravou rukou, za což ji naučil tajemství bojového umění Teräs Käsi.

Deset let před bitvou o Yavin se u něj zadlužil Tobias Beckett, který mu slíbil velkou zásilku čistého coaxia. Jeho mise však nevyšla podle plánu, jelikož se o všem dozvěděla Enfys Nest, což znamenalo, že o celou zásilku přišel. S pomocí mladého Sola však Drydena přesvědčil, že mu vše splatí a coaxium seženou na Kesselu. Aby si je Dryden pohlídal, poslal s nimi Qi'ru, která jim pomohla sehnat loď.

Jakmile posádka získala coaxium, nechali jej rafinovat na Savareenu, kde se měli s Drydenem také setkat. Solo se však nakonec rozhodl, že coaxium dají Enfys, která jej potřebovala víc, což se nelíbilo Beckettovi, který svého společníka zradil. Dryden se tedy o všem dozvěděl, ale byl poražen Hanem a Qi'rou. Becketta nakonec stihl stejný osud, když jej Han zastřelil.