Stranger Things se stal nejsledovanějším seriálem roku 2022

Stranger Things se stal nejsledovanějším seriálem roku 2022

20.2.2023 22:00


Podle nových údajů je seriál Stranger Things oficiálně nejsledovanějším seriálem roku 2022 a s velkým náskokem porazil seriál NCIS na druhém místě.


Podle nových údajů společnosti Nielsen (prostřednictvím Variety) je seriál Stranger Things oficiálně nejsledovanějším seriálem loňského roku s neuvěřitelnými 52 miliardami zhlédnutých minut. Na druhém místě je NCIS s 38,1 miliardami minut a na třetím Cocomelon, pořad pro děti, s 37,8 miliardami minut. Další originální pořad od Netflixu, Ozark, se umístil na čtvrtém místě s 31,3 miliardami minut zhlédnutí.

První sezóna seriálu Stranger Things měla poměrně skromný rozpočet a zdá se, že je na hony vzdálená akcí nabité čtvrté sezóně, ale seriál se na Netflixu rychle prosadil díky své nápaditosti, atmosféře 80. let, sympatickým postavám a silnému hereckému obsazení. Popularita seriálu rostla i v následujících letech, kdy byly vydány 2. a 3. série, a spolu s nimi rostl i rozpočet seriálu. Čtvrtá série Stranger Things, která měla údajně rozpočet 30 milionů dolarů na epizodu, rozjíždí seriál na plné obrátky, obsahuje více akce, více vizuálních efektů a rozsáhlejší příběh; část děje se dokonce odehrává v sovětském vězení.

Foto: Netflix

Pátá sezóna bude pro Stranger Things poslední a je velmi pravděpodobné, že se pro Netflix stane ještě větším hitem než čtvrtá. Finále čtvrté sezóny končí poměrně velkým cliffhangerem, kdy osudy Max, Hawkins a vlastně celého světa visí na vlásku, což nepochybně povede k velkému zájmu diváků, až se nová várka epizod nakonec objeví na Netflixu. Vzhledem k tomu, že natáčení páté série Stranger Things ještě ani nezačalo, si diváci na závěr této epické ságy pravděpodobně ještě nějakou dobu počkají.

Jste překvapeni tímto rekordem pro seriál?


Jít na Stranger Things | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!