Jonathan Kent

Jonathan Kent

Jordan Elsass Sezóny 2 2021 - 2022


Skromný a dobrosrdečný syn Clarka a Lois.

Jonathan Kent v podání herce Jordana Elsasse

Jonathan Kent je jedním ze synů Clarka Kenta a Lois Lane. Jeho bratrem je dvojče Jordan, ke kterému má velmi blízko, a to i přesto, že jsou povahově velmi rozdílní. Jonathan je pojmenován po svém dědečkovi Jonathanu Kentovi, tedy po adoptivním otci svého otce.

Už když byl malý, jeho rodiče měli podezření, že zdědil schopnosti po svém otci. I když tu však byly jisté náznaky, Jonathanovy nadpřirozené schopnosti se nikdy plně neprojevily, a tak si jeho rodiče prozatím myslí, že žádné nemá. Jonathan je tedy sice dobrý sportovec, ale jeho úspěchy nepochází z žádného nadpřirozena. Alespoň taková je nyní situace.

Jonathan patří mezi populární studenty, ve škole ho mají všichni rádi a často se o něj zajímají dívky. Má dobrou duši, a proto je někdy schopen hodit vinu na sebe, i když nemůže za to, co se stalo. Přestěhováním do Smallvillu trpí především on, protože v Metropoilis chodil s jednou dívkou, se kterou se musel později rozejít.

Jonathan Kent v podání herce Michaela Bishopa

Po prvních dvou řadách byla postava Jonathana Kenta přeobsazena. Nově ho už nehrál Jordan Elsass, ale Michael Bishop. Jakmile byla Ally Allston poražena, Lois se zaměřila na svého syna a pomohla mu v získání řidičského průkazu, aby mohl jezdit ve svém novém autě. Jonathan nadále chodil s Candice Pergande a vše se zdálo být dokonalé. V tu chvíli však rodinu postihla tragédie.

Lois si myslela, že je těhotná, ale místo toho dostala rakovinu, a tak to oznámila své rodině, která z toho byla zdrcená. Jonathan navíc řešil problémy s Candiceiným otcem Emmittem, který mu ukradl auto a ještě ho napadl. Tuto situaci musel vyřešit až Clark.

Jonathan zároveň projevil zájem o to být hasičem, a tak se začal stýkat s Kylem, který byl na něj sice přísný, ale myslel to s ním dobře. Jakmile se však Jonathan poprvé ocitl u požáru, neposlechl Kyleova slova a začal si hrát na hrdinu, kvůli čemuž ho Kyle dočasně vyloučil ze sboru.

Foto: CW