Superman & Lois

Superman & Lois


Seriál Superman & Lois se zaměřuje na dvě známé postavy z DC Comics – superhrdinu Supermana a slavnou novinářku Lois Lane. Ti nyní založili rodinu a přestěhovali se do zapadlého města Smallville, kde hodlají vést poklidnější život. Toho se však nedočkají. Oficiální popis seriálu mluví za vše:

Po letech bojů s megalomanskýmu superpadouchy, zrůdami způsobujícími chaos v Metropolis a vetřelci z vesmíru usilujícími o vyhlazení lidské rasy se nejznámější superhrdina, Muž z oceli neboli Clark Kent, a nejslavnější novinářka, Lois Lane, musí postavit tváří v tvář své dosud největší výzvě – stresu, nátlaku a komplikacím, které jdou ruku v ruce s tím být rodičem v současné společnosti. Zatímco Clark a Lois vychovávají dva chlapce, tak mají čím dál větší starosti s tím, zda jejich synové Jonathan a Jordan nezdědili otcovy superschopnosti z Kryptonu. Jakmile se kvůli rodinným záležitostem vrátí do Smallvillu, tak se znovu střetnou s Lanou Lang, místní pracovnicí v bance, která je zároveň první Clarkovou láskou, a jejím manželem Kylem Cushingem, který šéfuje místnímu sboru hasičů. Dospělí však nejsou ti jediní, kteří se setkají se svými starými přáteli, kromě nich se Jonathan a Jordan opět setkají s Kyleovou a Laninou divokou dcerou Sarah. Superhrdinský život pochopitelně není nikdy nudný, obzvláště když je tu generál Samuel Lane, Loisin otec, který chce, aby Superman porážel padouchy a zachraňoval situace na poslední chvíli. Jejich idylka ve Smallvillu se proto obrátí naruby, a to ve chvíli, kdy do jejich životů vstoupí záhadný cizinec.

Za seriálem stojí tvůrci Todd Helbing, Greg Berlanti, Sarah Schecter a Geoff Johns. První řada měla premiéru 23. února 2021 na stanici CW. Seriál je součástí většího komiksového vesmíru, který je tvořen seriály Arrow (2012), The Flash (2014), Supergirl (2015), Legends of Tomorrow (2016), Black Lightning (2018), Batwoman (2019) a dalšími.

(Rodina Kentových začíná nový život na farmě. Foto: CW)

V hlavních rolích hrají

Upoutávka k seriálu Superman & Lois

Thumbnail Play icon