John Winchester

John Winchester

Jeffrey Dean Morgan Sezóny 4 2005 - 2019


John Winchester je otec Sama a Deana a synem Henryho Winchestera. Narodil se v Normal, Illinois a byly mu čtyři roky, když jeho otec zmizel.

Když Henry zmizel, John si myslel, že ho prostě pustil, protože nevěděl, že jeho otec je členem organizace Strážců slova a že cestoval časem, aby porazil démona Abaddon. Kdyby Henry nezmizel, John by se také stal součástí Strážců slova.

O Johnově matce se toho moc neví, jen to, že v určitém době se odstěhovala do Lawrence, v Kansasu. Poté, co se vrátil z války ve Vietnamu, kde sloužil jako mariňák, John pracoval jako automechanik.

Když se John a Mary potkali, nevycházeli spolu zrovna dobře. Nicméně v Nebi měli jiné úmysly, chtěli totiž spojit rodinu lovců a Strážců slova, takže nakonec musel zasáhnout Cupid. John si nebyl vědom Maryina života lovce.

Když Mary v roce 1983 zemřela, John vychovával Sama a Dean sám. Vzhledem k povaze Maryiny smrti, John hledá pomstu a vydá se na cestu života, čímž vytvoří pro své syny jedinečné dětství. Při honu za nadpřirozenými bytostmi vozil John svou rodinu z města k městu. Nikde se nezdrželi na víc než pár dní a John nechával často chlapce o samotě. Ačkoli se nikde neusadili, John si zřídil několik skladů, kde skladoval zbraně, zakleté předměty nebo věci z dětství Sama a Deana.

V roce 1990 potkal John zdravotní sestru Kate Milligan a narodil se jim syn Adam, aniž by to Sam a Dean věděli. Ačkoli se Adam potkal s Johnem až ve svých 12ti letech, od roku 2002 do Johnovi smrti se občasně navštěvovali. Na rozdíl od Sama a Deana, John se věnoval Adamovi klasickým otcovským způsobem.

John se přestane bavit s Samem poté, co se Sam rozhodne opustit rodinu a studovat Stanford. John přesto navštěvuje pravidelně Palo Alto, aby Sama zkontrolovat. V roce 2005 John narazí na stopu démona, který byl zodpovědný za smrt Mary, v důsledku čehož opustí Deana.