Survivor

Survivor


Základním konceptem reality show Survivor je přežití na ostrově v náročných podmínkách a vydržet až do konce, kde čeká sladká odměna v podobě 1 milionu dolarů. Dostat se ale až na samotný konec není vůbec lehké, jelikož musí soutěžící bojovat proti dalším kmenům a později ve hře proti sobě navzájem. Nakonec zůstanou ve hře už jen dva či tři soutěžící (ve starších sériích většinou dva, v novějších už většinou tři), kteří jsou posazeni před porotu tvořenou vyřazenými soutěžícími, kteří to ve hře dotáhli do sloučení. Tam se tato trojice snaží dát najevo, proč by si právě oni měli zasloužit výhru a členové poroty nakonec hlasují, komu dávají svůj hlas. Moderátor Jeff Probst však následně hlasy nepřečte a dojde k tomu až v přímém přenosu ve studiu v Americe, a to přibližně o půl roku později.

Základním motem této show je „Přežít, přelstít a přehrát“, jelikož jde o přežití na ostrově, přelstění ostatních hráčů a jejich přehrání při soubojích.

Survivor je ve vysílání už od roku 2000 a vidět jej můžeme na stanici CBS. Od začátku show moderuje Jeff Probst, který se stal její tváří. Survivor patří mezi nejúspěšnější reality show, získal několik ocenění a zejména v první sériích patřil mezi nejsledovanější pořady v televizi.

Soutěž můžete také vidět i s českým dabingem pod názvem Kdo přežije. Televize Prima Cool prozatím odvysílala série 1 – 28 (28. řadu odvysílala na jaře 2017).

(Jeff Probst na plakátu k 40. sérii. Foto: CBS)loading…