Bažináč a jeho mimokomiksová kariéra

Bažináč a jeho mimokomiksová kariéra

15.4.2019 13:02


Premiéra nového seriálu DC Universe se kvapem blíží a už 31. května se konečně vypravíme do temných bažin, kde svět sežere vaši ženu, vaše přátele, i vše, co z vás dělá člověka. Podívejme se tedy na filmy, seriály a videohry, ve kterých se Bažináč ukázal dříve.


Filmy

Jakožto oblíbený komiksový hrdina získal i Bažináč v osmdesátých letech vlastní hranou adaptaci, kterou roku 1982 natočil hororový titán Wes Craven, jenž se proslavil filmy Nightmare on Elm Street či Scream. Hlavní role Aleca Hollanda se zhostil Ray Wise a jeho pozdější podoby se herecky ujal kaskadér Dick Durock. Ve filmu byl hlavním padouchem Anton Arcane, kterého ztvárnil Louis Jordan. Roku 1989 se Bažináč na plátna vrátil ve snímku The Return of Swamp Thing, ten však propadl na celé čáře a od plánovaných pokračování se následně upustilo.

Bažináč ve hraných filmech zrovna nezářil. Foto: Swampfilms

Co se týče animovaných filmů, sehrál Bažináč s hlasem Rogera Crosse zásadní roli v nedávné adaptaci Justice League Dark, kde spojil síly s Constantinem či Zatannou a pomáhal Batmanovi a dalším hrdinům s parapsycholo­gickými problémy. Vidět jsme jej pak mohli i v Batman and Harley Quinn, tentokráte s hlasem Joe DiMaggia.

Bažináč se objevil i v komedii Batman and Harley Quinn. Foto: Warner Bros. Animation

Seriály

Poté, co Return of Swamp Thing propadl, přesunul se Bažináč v podání Dicka Durocka do televize a v letech 1990–93 se pravidelně objevoval v seriálu Swamp Thing. Rok po premiéře hraného seriálu vlétl Bažináč i do animovaných vod a po dva roky se s hlasem Lena Carlsona objevoval ve Swamp Thing Animated Series na televizi Fox Kids. Nedávno pak Bažináč, kterého tentokráte namluvil Mark Hamill, exceloval v Justice League Action. Bažináč byl zmíněn i v seriálu Constantine a měl se objevit ve druhé sérii, CW však nakonec celou sérii po jedné řadě utlo.

Bažináč v Hamillově podání. Foto: Warner Bros. Animation

Videohry

S hlasem Chilimbwe Washingtona debutoval Bažináč ve videoherním světě v MMO DC Universe Online. V další multiplayerové akční hře Infinite Crisis si jej střihl Michael Dorn, jenž se nejvíce proslavil v seriálu Star Trek: The Next Generation, a v předloňské řežbě Injustice 2 se Bažináč v podání Freda Tatasciorea objevil jako jeden z důležitých aktérů hlavního příběhu. Populární hrdina se ukázal i ve dvou kostičkových hrách, konkrétně v Lego Batman 3 a Lego DC Super-Villains.

Bažináč ve hře Injustice 2. Foto: NetherRealm

Kterou mimokomiksovou podobu Bažináče máte nejraději vy?


Jít na Swamp Thing | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!