Madame Xanadu

Madame Xanadu

Jeryl Prescott Sezóny 1 2019 - 2019


Slepá věštkyně s jasnovideckými schopnostmi.

Informace

Celé jméno: Nimue Inwudu
Alias: Madame Xanadu
Výška: 1,7 m
Váha: 57 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: černá
Autoři postavy: David Michelinie a Val Mayerik
Představitelka: Jeryl Prescott
Poprvé se objevila v: Doorway to Nightmare #1 (duben 1978)

O Xanadu

I ve světě DC vystupuje několik mocných vědem, jež dokáží odhalit budoucnost. Nejznámější z nich je Madame Xanadu, jež se objevila v desítkách sérií a obšťastňuje nás již od roku 1978.

Komiksy

Madame Xanadu debutovala v sériích DC Vertigo a její origin odhalil, že se jedná o nesmírně starou bytost, postavu z artušovských legend. Xanadino pravé jméno zní Nimue Inwudu a jejími sestrami byly, nebo vlastně stále jsou, Morgaine Le Fay a Vivienne Nimue. Zatímco první je známá jako největší anglická čarodějka, tak Vivienne Nimue darovala Artušovi jeho proslulý meč. Xanadu později zradila čaroděje Merlina a propadla se časem až do moderních dob. Celou dobu se potkávala s hrdinou Phantom Strangerem a během několika epoch působila na Kublajchánově dvoře či během francouzské revoluce radila Marii Antoinette. ve čtyřicátých letech strávila několik vášnivých nocí s Johnem Zatarou, což vyústilo v narození Zatanny. Když se konečně dostala do naší doby, spojila síly s Johnem Constantinem a celým týmem Justice League Dark. V této roli zachránila život Spectrovi a čaroději Shazamovi pomohla obnovit Skálu věčnosti. Dodnes je právoplatnou členkou JLD.

Madame X patří mezi nejslavnější bojovnice světa DC Comics. Foto: DC Comics

Filmy a seriály

S hlasem Cree Summer se mocná Madame Xanadu objevila v jedné epizodě seriálu Young Justice, kde spolupracovala s Doctorem Fatem.

Madame X v seriálu Young Justice. Foto: DC Universe

Swamp Thing

Jeryl Prescott jako Madame Xanadu. Foto: DC Universe