Pascal

Pascal

Dee Bradley Baker Sezóny 5 2010 - 2020


Nejlepší přítel Lociky.

Pascal je malý chameleon, který je už od mala nejlepším přítelem Lociky. Seznámil se s ní, když byl ještě mládě. Tehdy byl v noci venku se svojí matkou a napadl je had. Pascalova matka bohužel nepřežila, ale on si našel cestu do Locičiny věže a ta mu pomohla hada zastrašit a svými kouzelnými vlasy vyléčila otráveného Pascala, kterého had stihl ještě uštknout. Od té doby jsou ti dva nerozlučnými přáteli.

Kromě Gothel byl v době, kdy Locika žila ve věži, jejím jediným přítelem a i když nevíme proč, tak jeho přítomnost Locika před svou mamá tajila. Nejčastěji se nachází na Locičině rameni odkud jí radí a motivuje ji. Pascal nemluví, ale komunikuje svými gesty a mimikou.

Tento chameleon je Locičiným věrným přítelem a vždy ji dokáže rozveselit a dodává jí odvahu, aby udělala věci, které ještě nezkoušela. Když se seznámil s princeznou, tak už věž neopustil, a proto nevěděl o okolním světě o moc víc jak ona. Protože je Pascal chameleon, tak dokáže měnit barvy, pomocí nichž většinou také vyjadřuje svoji náladu.

Když se někdo pokusí Locice ublížit, tak neváhá a snaží se ji ochránit všemi možnými prostředky. Pokud je však někdo hodný a Pascal se s ním spřátelí, tak dokáže být i přátelský a být dotyčnému velkou oporou.

Pascal se objevil v…

Foto: Disney