Terminátor 3: Vzpoura strojů

Terminátor 3: Vzpoura strojů

2003


Od posledního střetu s terminátorem uplynulo deset let. Soudný den nenastal. John Connor prchá před úřady. Náhle se objevují opět dva terminátoři. Znovu T-800, aby Johna chránil, tentokrát proti nejvyspělějšímu terminátorovi vůbec – T-X. A lze vůbec zabránit Soudnému dni?

Děj

Od chvíle, kdy John, Sarah a Terminátor odvrátili Soudný den, uplynulo deset let. Sarah Connor mezitím zemřela na leukémii, stačila se však přesvědčit, že se 29.srpna 1997 skutečně nic nestalo. Nyní se píše rok 2003 a Johna Connora stále pronásledují noční můry o válce lidstva proti strojům a o apokalyptické budoucnosti. John žije na okraji společnosti, vyhýbá se jakékoli registraci a straní se počítačů.

Jeho paranoia je oprávněna. Skynet, inteligentní obranný vojenský systém, nebyl zničen. Stále existuje – i když v jiné formě. Jeho testování právě nyní zkouší generál Robert Brewster, vedoucí přísně tajného projektu. Hodlá ho otestovat v době, kdy se celosvětové sítě hroutí pod náporem neznámého počítačového viru a Skynet by ho mohl odvrátit.

V té době se v Los Angeles opět otevírají časoprostorové koule a z nich (na různých místech) vystupují dva Terminátoři. Prvním je T-X, nový prototyp terminátora kombinující dosud všechny známé technologie Skynetu v podobě pěkné blondýny. Jeho úkolem je najít a zničit nejen Johna Connora, ale další hlavní představitele budoucího lidského hnutí odporu. Druhým je osvědčený typ terminátora T-850, který je vyslán, aby Johna a ostatní chránil.

Poprvé se oba terminátoři utkávají na veterinární klinice, kde se náhodou ocitne jak John Connor, tak Kate Brewster, sestra z kliniky a dcera generála Brewstera. Terminátor – ochránce je úspěšnější a John a Kate úspěšně unikají. Kate však z počátku nemůže historce o Terminátorech a hrozícím osudem lidstva uvěřit, vše se změní, až když uvidí svého snoubence po zásahu T-X umírat.

Terminátor, John a Kate míří ven z města a Terminátor jim sděluje nekompromisní pravdu – Soudný den nebyl odvrácen, pouze odložen. První atomový výbuch má nastat ještě dnes – v šest hodin večer. Úkolem Terminátora je dovézt oba dva na bezpečné místo a zaručit, aby přežili první a nejsilnější vlnu. Kate přikáže Terminátorovi, aby se vypravili za jejím otcem, a pokusili se na poslední chvíli katastrofě zabránit. Dorazí však pozdě, generál Brewster již Skynet zapojil a ten začíná likvidovat virus.

Stejným směrem míří i T-X a v prostředí vojenské základny dochází k finálnímu střetu, kde oba Terminátoři hynou. Kate a John míří do podzemního úkrytu, aby zde zlikvidovali domnělý centrální počítač Skynetu. Nacházejí však jen opuštěný atomový úkryt. Pochopí, že jejich údělem nebylo Soudný den odvrátit, ale přežít. Není návratu. Na Zemi dopadají první rakety s atomovými hlavicemi. Vybrané vojenské základny volají o pomoc a John se ujímá své role….

Obsazení

Film

ZajímavostiChceš taky něco napsat? Ale k tomu se musíš registrovat nebo se přihlásit!

Zatím žádné komentáře