The Acolyte

The Acolyte


Doposud se veškeré Star Wars seriály primárně soustředily na známá období z doby Skywalkerovy ságy. Seriál The Acolyte je tak vůbec prvním projektem, který nás vezme před filmovou ságu a to konkrétně 100 let před Epizodu I. Děj se odehrává v posledních dnech a týdnech tzv. Vrcholné Republiky a zlatého času Jediů. Posléze již následuje známý úpadek, který vyvrcholí v Epizodě III naprostým zničením daného Řádu.

Producentkou a hlavní tvůrkyní seriálu se stala Leslye Headland (Russian Doll), která je dlouholetou fanynkou světa Star Wars. Zároveň se taktéž vyzná velice dobře v knihách, hrách a komiksech, tudíž je do tohoto světa zcela ponořena. Navíc má i znalosti z multimediálního projektu Vrcholná Republika, tudíž výběr tohoto období dával tvůrkyni všechen smysl.

(Seriál The Acolyte. Foto: Disney+)

Headland byla vždy fascinována Sithy a jejich cestou k moci. Jelikož ale Sithy nikdo přes tisíc let neviděl, Headland ve svém seriálu chtěla prozkoumat, kde se vlastně vzali a kde se ukrývali. Seriál tak vypráví napínavý špionážní thriller, kdy je zabit Jedi, který je spojen s incidentem starým přes šestnáct let. Ve středu dění je Akolytka, která umí využívat temnou stranu Síly.

Celý seriál se ovšem nesoustředí pouze na záporné postavy, ale hlavní roli mají i Jediové z vrcholného období. O hlavní slovo se hlásí mistr Sol, jehož padawanka Osha před několika lety opustila řád Jediů, nicméně nyní se zapletla do nebezpečné hry, který upoutá pozornost jejího bývalého mistra. Začíná vyšetřování, které nebere konce a které odtajňuje nejednu Skrytou Hrozbu.loading…