Začátek osmé řady nám nabídl úmrtí, které má však jeden velký háček

Začátek osmé řady nám nabídl úmrtí, které má však jeden velký háček

26.11.2021 15:30


Máme za sebou první dvě epizody crossoverové události, přičemž hrdinové se už nyní vypořádávají s jednou ztrátou. Něco však na ní nesedí.


Když začala osmá série, bylo hned na začátku zmíněno, že se odehrává cca půl roku po finále sedmé série. Naši hrdinové si během této doby prošli dalším vývojem, nicméně tu zároveň došlo k jedné významné události, která nám byla odhalena až ve druhém díle Armageddon, Part 2. V něm bylo zmíněno to, že je Joe West již půl roku mrtvý, přičemž Barry si jeho smrt nepamatuje.

K tomuto odhalení došlo až na konci druhé epizody, přičemž v průběhu prvních dvou dílů bylo několikrát naznačeno, že Joe zemřel. Tehdy se tomu však nekladla nijak velká pozornost, protože se prostě počítalo s tím, že Joeův představitel nebude zasazen do dění crossoveru. Nakonec tu svou roli sehraje, i když jsme ho v osmé řadě doposud neviděli.


Toto úmrtí je skutečně nevšední. Nejenom, že nám nesedí to, že Joe zemřel „mimo kamery“, ale zároveň netušíme, proč k jeho smrti vlastně muselo dojít. Jeho představitel Jesse L. Martin letos prodloužil svou smlouvu, navíc neudělal nic, kvůli čemu by ho stanice měla vyhodit, a tím pádem vyškrtnout jeho postavu. Joeovo úmrtí tudíž musí mít nějaký hlubší význam.

(Seriál zničehonic přišel o Joea. Foto: CW)

K celé události se vyjádřil tvůrce Eric Wallace, který však nepodal jednoznačnou odpověď: „Řekněme, že se Joe začne dívat na život ze zcela odlišného úhlu, a právě tento pohled ho přivede k velkému rozhodnutí. Podle mnohých své velké rozhodnutí učinil už loni, když se vzdal svého odznaku, ale v osmé řadě učiní ještě větší rozhodnutí, kvůli kterému se vydá na nečekanou cestu, jež vede na místo, kam si myslí, že vždycky musel dojít.“

Tvůrcovo vyjádření nám sice moc nepomohlo, nicméně alespoň naznačilo, že se Joea ještě dočkáme. Aktuálně lze však počítat i s tím, že Joe není mrtvý. Je možné, že za vším stojí padouch Despero, který má neuvěřitelně silné schopnosti. Mohl totiž vytvořit jednu velkou iluzi, kvůli které Barry prožívá naprosto smyšlené události.

Ať už je to však jakkoliv, diváky tato událost moc nepotěšila. Onen zvrat jako takový sice byl povedený, ale pokud by byl Joe skutečně mrtvý, nedočkal se vůbec žádného rozloučení, které by si tato postava rozhodně zasloužila. Nyní tedy musíme doufat v to, že se ho ještě dočkáme a že nám bude celá situace objasněna.

Zdroj článku: TVLine


Jít na The Flash | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!