Co jiného sledovat po seriálu The Following?

Co jiného sledovat po seriálu The Following?

19.7.2015 12:00


Měli jste rádi seriál The Following a jste zklamáni z jeho konce? Pokračování vám bohužel nepřineseme, ale můžeme vám alespoň nabídnout několik alternativ, které by se vám mohly líbit a taky vás bavit.


1. The Blacklist

Seriál vznikl roku: 2013
Stanice: NBC
Odvysíláno: 44 epizod (dvě série)
Aktuální status: seriál získal třetí řadu
Popis seriálu: Jeden z nejhledanějších zločinců FBI Raymond Reddington, kterému se přezdívá Red, se náhle záhadně agentům vzdá a rozhodne se, že jim pomůže dopadnout hledaného teroristu Ranka Zamaniho. Má však jednu podmínku – chce případ řešit pouze s agentkou Elizabeth Keenovou. Jaké jsou však Redovy opravdové úmysly?

(Foto: NBC)


2. The Killing

Seriál vznikl roku: 2011
Stanice: první tři řady AMC, čtvrtá řada Netflix
Odvysíláno: 44 epizod (čtyři série)
Aktuální status: ukončeno roku 2014
Popis seriálu: Killing spojuje několik příběhů ohledně jedné vraždy. Příběh vyšetřovatelů přidělených k případu, pozůstalých a podezřelých. V příběhu, který je zasazen do Seattlu, se odhaluje místní politika a zapojení politiky do celého případu. Jak příběh plyne, začíná být jasné, že neexistují žádné náhody. Každý má nějaká svá tajemství a i když si všichni myslí, že je po všem, jejich minulost je neustále dohání.

(Foto: Netflix)

3. Ray Donovan

Seriál vznikl roku: 2013
Stanice: Showtime
Odvysíláno: 25* epizod (dvě série a jedna epizoda z třetí řady)
Aktuální status: vysílá se třetí řada
Popis seriálu: Ray Donovan umí vyřešit jakýkoliv problém losangeleské smetánky, na své vlastní problémy ale nestačí. A když navíc propustí z vězení jeho otce, na radosti mu to rozhodně nepřidá.

(Foto: Showtime)

4. Banshee

Seriál vznikl roku: 2013
Stanice: Cinemax
Odvysíláno: 30 epizod (tři série)
Aktuální status: seriál získal čtvrtou řadu
Popis seriálu: Lucas Hood je bývalým vězněm a špičkovým zlodějem, který na sebe po svém propuštění z vězení bere identitu šerifa městečka Banshee v Pennsylvánii. Tady se snaží pokračovat v kriminálních aktivitách, ačkoli jej pronásledují lidé, které v minulosti zradil.

(Foto: Cinemax)

5. Bates Motel

Seriál vznikl roku: 2013
Stanice: A&E
Odvysíláno: 30 epizod (tři série)
Aktuální status: seriál získal čtvrtou a pátou řadu
Popis seriálu: Začátky Normana Batese v seriálovém prequelu Hitchcockova Psycha. Seriál nás zavede do doby, kdy je Norman ještě teenager a jeho matka je stále naživu. Zrovna si pořizují motel a snaží se rozjet úspěšný podnik. Postupně však zjišťují, že nové město, do kterého se nastěhovali je zvláštní. Nejenže žije z prodeje marihuany, ale probíhá zde i obchod s ženami. Tohle rozhodně není to nejlepší místo, kde by měl Norman vyrůstat.

(Foto: A&E)

6. Hannibal

Seriál vznikl roku: 2013
Stanice: NBC
Odvysíláno: 33* epizod (tři série)
Aktuální status: vysílá se třetí řada, která bude poslední
Popis seriálu: Will Graham má jedinečný způsob myšlení, který mu dává schopnost vcítit se do někoho jiného a to třeba i do psychopatů. Will brzy zjistí, že tento případ je jiný. Vrahova mysl je tak zvrácená, že Will musí požádat o pomoc Dr. Lectera, jednoho z předních psychiatrických mozků v zemi. Vzniká tak brilantní partnerství mezi Willem a Hannibalem (o kterém diváci vědí, že je hledaným vrahem), až se zdá, že neexistuje padouch, kterého by tato dvojce nedokázala chytit.

(Foto: NBC)

7. Homeland

Seriál vznikl roku: 2011
Stanice: Showtime
Odvysíláno: 48 epizod (čtyři série)
Aktuální status: seriál získal pátou řadu
Popis seriálu: Celý seriál se točí kolem CIA a války USA s terorismem. Setkáváme se tu se seržantem Nicholasem Brodym, kterým byl osm let držen v Iráku jako zajatec, a s bipolární CIA agentkou Carrie Mathison. Společně řeší boj proti terorismu, který nikdy neutichá.

(Foto: Showtime)

8. Those Who Kill

Seriál vznikl roku: 2014
Stanice: A&E
Odvysíláno: 10 epizod (jedna série)
Aktuální status: ukončeno roku 2014
Popis seriálu: Na dopadení brutálního a zákeřného sériového vraha potřebujete někoho, kdo dovede uvažovat jako on. Někoho, kdo porozumí jeho temnému já a jeho zvráceným fantaziím. Někoho, kdo zvládne čelit šílenému násilí a strachu. Někoho, jako je detektiv Catherine Jensen, která se snaží pochopit, jak je s vrahem spojená, a také někoho, jako je forenzní psychiatr Thomas Schaffer, který polici pomáhá odhalovat vrahovy tajemné pohnutky.

(Foto: A&E)

9. True Detective

Seriál vznikl roku: 2014
Stanice: HBO
Odvysíláno: 12* epizod (dvě série)
Aktuální status: vysílá se druhá řada
Popis seriálu: Co série, to jeden velký temný případ s jinými detektivy. Každá další série, která případně vznikne, pak bude mít jiné herecké obsazení a tedy i jiný příběh.

(Foto: HBO)

10. Dexter

Seriál vznikl roku: 2006
Stanice: Showtime
Odvysíláno: 96 epizod (osm sérií)
Aktuální status: ukončeno roku 2013
Popis seriálu: Ve dne pracuje jako krevní analytik u policie. V noci brutálně vraždí ty, na které spravedlnost nedosáhla. Hlavní hrdina utrpěl v mládí silný traumatický zážitek, kvůli kterému je tak „narušený“. Musí zabíjet. Je to jeho droga. Díky svému pěstounskému otci Harrymu však toto nutkání dokázal usměrnit jen k zabíjení špatných lidí, kteří svým chováním zapadají do kodexu, který Harry Dextrovi svěřil.

(Foto: Showtime)

*stav epizod k aktuálnímu dni, tedy k 19. červenci 2015


Jít na The Following | Jít na Edna


Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se přihlaš!